iPad Pro İncelemesi

Apple’ın geçtiğimiz yıl çıkarmış olduğu ve devasa ekran boyutuyla dikkat çeken iPad Pro modelini sizler için detaylıca inceliyoruz. Cihazın tüm teknik özellikleri ve tasarımsal detayları yazımızda yer alıyor.

Apple’ın 9 Eylül’de düzenlemiş olduğu lansmanda tanıtılan tam 12.9 inç ekran boyutuna sahip olan iPad Pro modeli, kullanıcılarına neler vaat ediyor? MacBook Air ve Pro modellerine kıyasla nasıl bir performans sağlıyor? Tüm bu detaylar incelememizde.

iPad Pro Özellikleri

Apple’ın en yeni işlemcisi olan A9X’ten gücünü alan iPad Pro, şu ana kadar karşımıza çıkan en güçlü iPad olmasıyla dikkat çekiyor. 2.26 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemcisi, tamamen yenilendi ve eski nesi yani A8X’ten iki kat daha güçlü grafik performansı sergiliyor.

Bu tablette şu ana kadar Apple cihazlarında hayal bile edemediğimiz tam 4 GB RAM yer alıyor. Bu cihaz Intel işlemcili MacBook modellerine kıyasla grafik konusunda daha iyi bir sonuç elde ediyor.

Apple’ın A9X işlemcisinden gücünü alan cihazda 12.9 inç boyutunda retina ekran kullanılmış. 2048×2732 piksel çözünürlük Suna’n IPS panele sahip olan ekran, üst düzey bir görüntü kalitesini kullanıcılarına sunuyor. iPad’in ilk modellerinden bu yana gelen başarılı dokunmatik hissiyatı bu modelle devam ediyor. WEB gezinme işlemlerinde bir mouse alamadığınızı söyleyebiliriz.

iPad Pro’nun özel ekranı, eski iPad modellerinden tamamen farklı bir şekilde kalem gibi ek dokunmatik ürünlere karşı da duyarlı. 4 adet hoparlörü bulunan tablet, piyasada yer alan birçok üst düzey taşınabilir bilgisayardan daha iyi ses kalitesi sunuyor.

Cihazın üzerine entegre edilmiş olan Smart Connector ile gelişmiş bağlantı seçenekleri de elinizin altında oluyor. Cihaza alacağınız bir akıllı klavye ile Ultrabook deneyimlerinin üzerinde bir keyif alacağınıza kesin gözüyle bakabilirsiniz.

iPad Pro Artıları

iOS işletim sisteminin harika stabiletesi, 4 GB RAM ve güçlü işlemci size en iyi iOS performansını kullanıcılara sunuyor.

Tek kelimeyle etkileyici olan ekran deneyimini bu boyutlarda bir cihazda yaşamayız oldukça zor. Özellikle CAD uygulamaları ve video editleme gibi işlemler yaparken bu ekran size tüm nimetlerini sunuyor. Hoparlörlerin de son derece başarılı olduğunu atlamayalım.

Popüler Haberler

İlgili Haberler