iPad Pro 2’den haber var!

Mobil sektörde gözler Samsung Galaxy Note 7 ve iPhone 7’ye dönmüşken, Apple tarafından bir haber daha geldi. Bu kez gündemdeki cihaz iPad Pro 2.

iPad Pro modeli, diğer cihazlardan biraz daha büyük, daha geniş ekrana sahipti. Zaten bu yüzden de oldukça ilgi gördüğünün söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında piyasaya sürülen ve üst seviye donanımlara sahip 12,9 inç büyüklüğündeki cihazın ardından bir de 9,7 inçlik modeli piyasaya süren Apple, ilk nesil iPad Pro’nun ikinci neslini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bakalım fotoğrafları servis edilen iPad Pro 2 hangi özelliklere sahip.

Cihazın bir önceki modele bakıldığında tasarımsal olarak bir değişikliğe gidilmediği göze çarpıyor. En azından fotoğraflara bakılarak ilk elde edilen yargı bu yönde olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer taraftan Apple donanımsal olarak iPad Pro 2 de değişiklikler yapacak.

Cihaz iOS 10 sürümüyle beraber piyasaya çıkacak. Zaten cihazın piyasaya çıkmasına kadar kararlı bir iOS 10 sürümü elde edilebileceğini söyleyebiliriz.

iPad Pro 2’de A10X yongasına yer verilecek. iPad Pro’da olduğu gibi ikinci nesil bu cihazda da 4GB ram kullanılması büyük olasılık.

ipad-pro-2

Fakat cihazda net olmayan bir konu söz konusu. Cihaz 3D Touch destekli bir ekranla gelecek mi? Bir kısım çevreler bu tür büyük bir ekranda 3D Touch’ın kullanılmasının teknik olarak çok zor olduğunu söylüyor. Ancak belli mi olur, Apple böyle bir sürpriz de yapabilir.

iPad Pro, Apple Pencil desteği sayesinde tasarımcıların ilgi odağı haline gelmişti. iPad Pro 2 modeliyle beraber tasarımcılarının yanı sıra güçlü donanımıyla da müzik ve film işleriyle de uğraşanların ilgisini çekebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Tabletin ne zaman piyasaya sürüleceğiyle ilgili bilgiler yok. Fotoğraflardaki bir ayrıntı cihazda yaklaşık 16GB büyüklüğünde bir depolama alanı olduğu gözüküyor. Bu da henüz cihaza sadece işletim sistemi yüklemek ve denemeler yapmak için gerekli alanı sağladığını söyleyebiliriz.

Yine de yılın son çeyreği Apple için oldukça hareketli geçecek. iPhone 7’nin ardından bir de MacBook Pro modelinin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Eğer iPad Pro’da bu dönemde piyasaya sürülürse, son çeyrekte Apple ciddi bir iş çıkartmış olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler