iPad Mini 4 İncelemesi

iOS ekosisteminin geniş uygulama seçenekleri, yüksek tasarım kalitesi ve ekranıyla dikkatleri üzerine çeken iPad Mini 4’ü sizler için inceledik. Cihaz hakkında detaylı bilgiler yazımızda yer alıyor.

Öncelikle iPad mini 4’ün Apple için bir devrim olmadığını söyleyebiliriz. Önceki modele göre yeni pek fazla bir şey olmasa da 128 GB WiFi+Hücresel Bağlantılı modelinin 2300 TL’den satılıyor olması sınırları biraz zorluyor. Fakat teknik detaylarda meydana gelen gelişmeler cihazı daha iyi tablet yapmaya yetiyor. Hem performans hem de fotoğraf konusunda ciddi atılımlar yapan tablet artık çok daha ince ve hafif hale geldi. Küçük bir tablet isteyen kullanıcıların hayal edebileceği tüm nimetleri barındıran cihaz çok seveceğiniz bir ürün.

Kimler tercih edebilir?

Gerek tasarımı gerek performansıyla kullanıcıları memnun edecek olan ürün içerik olarak da son derece zengin, Apple’ın tablet piyasasındaki üstünlüğünü de düşündüğümüzde mini 4’ün bu ekran boyutlarında başka bir rakibi bulunmuyor.

Tasarım konusunda önceki modele benzer yönleri olsa da daha ince ve hafif bir fiziksel yapıyla karşımıza çıkan iPad mini 4, 6.1mm kalınlığında ve 304 gram ağırlığında. Bu özelliklerle iPad mini 3’ten daha kompakt bir hale gelen cihaz tüm mini modelleri gibi 7.9 inç boyutunda ekrana sahip.

Gümüş, altın ve uzay grisi renk seçenekleri bulunan cihazın, güç butonu alıştığımız gibi sağ üst köşede, kulaklık girişi de sol üst köşede yer alıyor. Sağ tarafında ses tuşları bulunan cihazın altındaysa Lighting bağlantısı ve hoparlörler konumlandırılmış.

iPad mini 4’ün en önemli kısmının ekran olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Teknik olarak mini 3’ten uçurum oluşturacak kadar farklılık ortaya koymasa da ekranın her iki modelde de gayet iyi olduğunu söyleyelim.

7.9 inç büyüklüğündeki ekran 2048×1536 piksel çözünürlük ve 324 ppi değeri sunuyor. mini 4 ile beraber ekrana eklenen çiziklere karşı dayanıklılık katmanını da belirtelim.

iPad mini 4 modelinde Apple’ın A8 işlemcisi ve PowerVR GX6450 işlemcisi yer alıyor. iPhone 6s’te Apple A9 işlemcisi kullanılmışken mini 4 modelinde eski bir işlemciye yer verilmesi çok hoş olmamış. Bunun dışında cihazda 2 GB RAM bulunuyor. Genel olarak baktığımızda küçük ekranlı tabletlerin en iyisi olarak iPad mini 4 modelini gösterebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler