İntel Harici Ekran Kartı Dönemine Son Verebilir

İntel’in işlemci teknolojilerini geliştirmek için kapsamlı çalışmalar yaptığını artık hemen her alanda duyabiliyoruz. İlk olarak i7 üst segment işlemcileri üzerinde çalışan daha sonra i5 ve i3 işlemcileri de geliştirme için birçok yenilik yapan İntel şimdilerde ise yeni nesil çalışmalarına başladığını duyurdu. Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan duyuruyla beraber işleci devinin Kaby Lake adını verdiği yeni işlemci nesli için çalışmalarını da başlattığı gündeme gelmişti. Şuan için güncel son nesil olan 6.nesil işlemcilerle beraber oyun bilgisayarlarının ve üst segment bilgisayarlarda tek tercihlerden biri olan İntel’in 7.nesil serisinde de benzeri bir yol izleyeceğinin de haberi verilmişti.

Kaby Lake Harici Ekran Kartı İstemeyecek

Bununla beraber yeni işlemciler için de bazı detayların belli olmaya başladığını da belirtelim. Belli olan ilk detaylarda yeni işlemcilerin hızının 4,6 GHz seviyesinde olacağı ve bu rakamların standart rakamlar olarak gösterileceği de belirtilmişti. Turbobost ile çok daha hızlı olması beklenen yeni işlemcilerin belli olan ilk detayları da büyük oranda beğeni kazanmayı başardı. Hız detayından sonra ise yeni bazı detaylarında ortaya çıktığını da söylemek gerekiyor. Özellikle son açıklanan bir iddia İntel’in rakiplerini epey üzecek cinsten oldu. Zira son gelen iddialara göre İntel Kaby Lake serisiyle beraber harici ekran kartı ihtiyacını da ortadan kaldıracak.

Oyun Bilgisayarları İçin Büyük Avantaj

Ortaya atılan iddialara göre içerisinde barındırdığı ekran kartı oldukça güçlü olacak olan Kaby Lake serisi işlemcilerin böylelikle oyun bilgisayarlarında da ilk tercih olacağı ve ekstra ekran kartına ihtiyaç duymayacağı da iddia ediliyor. Tabi tüm bunlarla beraber bu iddiaların oldukça cesur iddialar olduğunu da belirtelim. Zira Nvidia ve AMD ekran kartlarının son dönemde ne boyutlara geldiğini biliyoruz. İntel’in bu alanda her iki ekran kartı devini de dışarıda bırakacak bir teknolojiyi gerçekten sunup sunamayacağı bilinmiyor. Bunun için mutlaka yapılacak tanıtımın ya da yapılacak olan sunumun beklenmesi gerekiyor ki test sonuçları henüz kullanıcılar ile paylaşılmadı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler