Intel Bridge ile Android Uygulamaları Windows 11’e Geliyor

Intel ve Microsoft ortaklığı ile geliştirilen Intel Bridge platformu, Android için tasarlanan uygulamaların, yerleşik olarak Windows 11 üzerinde sorunsuz bir şekilde çalıştırılmasını sağlıyor. 

Intel Bridge sayesinde, Android için hazırlanmış uygulama ve oyunları bilgisayar ortamına getirmek mümkün olacak. Intel, orijinal olarak çeşitli donanım platformları için tasarlanmış uygulamaların x86 tabanlı cihazlarda yerel olarak çalışmasına izin veren bir derleyici olan Intel Bridge teknolojisini geliştirdi. Bu teknolojisi, Android uygulamaları ve x86 platformları ile sınırlı kalmayacak ve zamanla başka alanlara da genişletilebilecek. 

AMD işlemcili bilgisayar sistemleri de Android uygulamalarını çalıştırıyor. Ancak Intel işlemcili bilgisayar sistemlerinde daha iyi bir optimizasyon sağlandığı için, Windows 11 kullanan Intel tabanlı bilgisayarlar öne çıkmış olacak.

Apple M1 yongasında, iOS uygulamalarının yerleşik olarak çalıştırıyor ve hızlı ilerlemeler sağlıyor. Intel,yeni geliştirdiği Intel Bridge teknolojisi ile bu alanda geride kalmamış oluyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler