Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf ve Video Yükleme Özelliği Türkiye’ye Geldi..

Sosyal medyada en çok tercih edilen uygulamalardan Instagram’a, bilgisayardan web sitesine girerek fotoğraf ve video yükleme özelliği artık Türkiye’de de kullanıma sunuldu.

Instagram web sürümü üzerinden fotoğraf ve video yükleme özelliğini daha önceden duyurmuştu. Artık bu özellik Türkiye’de de aktif hale getirildi. Böylelikle instagrama’a fotoğraf veya video yüklemek için akıllı telefona bağlı kalmak zorunda değilsiniz.

Instagram’a geçtiğimiz günlerde gelen bir diğer yenilik “Collabs” adını taşıyordu. Türkiye’de bazı hesaplara açılan özellik, kişilerin ortak paylaşım yapmasına olanak sağlıyor. Bu özellikte iki kişi tek bir paylaşımda bir araya gelebiliyor. Yapılan paylaşım, ortak bir yorum kısmıyla iki kişinin de ana akışına düşüyor. Normal içerikler yanında, ortak Reels paylaşımı da yapılabiliyor.

Bunun yanında Instagram, canlı yayın odaklı bazı yenilikler de yaptı. Canlı yayınların ileriye dönük planlanmasına olanak sağlandı. Artık kişiler, 90 günlük bir süre zarfına canlı yayın planlayabiliyor ve bunu takipçileriyle paylaşabiliyor. Böylece canlı yayını kaçırmak istemeyen takipçilerin yayından haberi olmuş oluyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler