IMAX Evlere Sinema Salonu Kuruyor

Dünya genelinde gelişmiş sinema sistemlerini üreten ve geliştirdiği sistemlerle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran IMAX firması tarafından yeni bir projeye daha imza atılıyor. Düzenlenen proje kapsamında IMAX tarafından isteyen herkesin evine IMAX sinema salonu kuracak.

Kusursuz Ev Sinema Sistemi

Film ve projeksiyon sistemlerinde öncü firma olan IMAX tarafından başlatılan yeni hizmetler birlikte isteyen herkesin evine kusursuz bir şekilde sinema salonu kurulabilecek. Son derece gelişmiş sistemlerin kullanılarak meydana getirilen ev sinema sistemi için neredeyse bir servetin ödenmesi gerektiğinin de unutulmaması gerekiyor. IMAX tarafından yapılan açıklamalarda ev sinema sisteminin kurulması için 400 bin doların gözden çıkarılması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Talep edilen fiyattan da görüldüğü üzere IMAX ev sinema sistemi hizmetinde sadece belirli bir gelir seviyesinin üzerinde yer alan kullanıcıların hedeflendiği dikkatlerden kaçmıyor. İlerleyen zamanlarda IMAX veya diğer rakip firmalar tarafından daha düşük bütçeli sistemlerin kurulmasına başlanması da beklentiler arasında yer alıyor.

4K ekran çözünürlüğüne sahip IMAX ev sinema sisteminde kullanılan projeksiyon hem 2D hem de 3D görüntüleri destekleyebiliyor. Tamamen dokunmatik olan kumanda sayesinde ev sinema sisteminin tüm kontrolleri rahatlıkla yapılabiliyor. Kişilerin tercihlerine göre ise 7 ile 18 kişilik arasında değişebilen koltuklara da yer veriliyor.

Filmler İçin Ekstra Ödeme Gerekiyor

IMAX tarafından sunulan yeni filmlerin izlenebilmesi için set üstü kutusunun da satın alınması gerekiyor. IMAX güvenli set üstü kutuyu 10 bin dolardan satışa sunuyor. Tüm bunların yanı sıra filmlerin izlenebilmesi için de her film için ekstra bir bedel ödenmesi de gerekmektedir.

Palais model adıyla satışa sunulan 400 bin dolarlık IMAX ev sinema sisteminin yanı sıra tam yarısı büyüklüğe sahip Prestige modeli ise 200 bin dolara kurulabiliyor.

40 Kişilik Premium Modeli 1 Milyon Dolar

Palais ve Prestige modellerinin yanı sıra tam 40 kişilik kapasiteye sahip olan Premium modeli ise 1 milyon dolar karşılığında istenilen evlere kurulabiliyor.

İlk etapta IMAX tarafından Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışa sunulması planlanan ev sinema sisteminin kimler tarafından talep edileceği de büyük bir merakla bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler