İlk Modüler Saat Piyasada

Son zamanlarda gündemi oldukça meşgul eden modüler akıllı telefon projesi üzerinde Google tarafından çalışmalara devam ediliyor. Akıllı telefonun ardından başlatılan proje kapsamında dünyanın ilk modüler akıllı saati satışa sunuldu.

Onlarca Modül Bir Arada

Kickstarter kampanyasıyla birlikte gün yüzüne çıkan ve Block adı verilen proje kapsamında üretilen akıllı saat modeline onlarca farklı modül eklenebiliyor. Bu sayede eklenebilen modüllerle birlikte akıllı saatleri alışılmışın dışında yetenekler kazandırılabiliyor.

Eklenebilen Modüller

  • Nabız sensörü
  • Ekstra pil
  • Flaş
  • Programlanabilir ek bir tuş
  • GPS

Android işletim sistemini kullanan dünyanın ilk modüler akıllı saat modeli Kickstarter kampanyasından toplamda 1.6 milyon dolarlık bağış almayı başarmıştı. Snapdragon 2100 Wear işlemciden güç alan cihaz AMOLED ekranıyla satışa sunulurken, saatin toza ve suya dayanıklı olması beğeni topluyor.

Dünyanın ilk akıllı modüler saati olmasıyla ön plana çıkan cihaz 330 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Bu fiyatın içerisinde kullanıcılar tarafından seçilecek olan 4 farklı modül de yer alıyor. Ayrıca ek modül almak isteyenlerin ise 35 dolar ödeme yapması gerekecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler