İddialara Göre Apple iPhone Serisine Zam Yapacak

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone yeni yıldan önce açıklanan verilere göre en çok satan telefon modellerinden biri oldu. Samsung’un Note 7 serisinde yaşadığı sorunlardan sonra biraz daha fazla satış elde etmeyi de başarmış olan iPhone serisinin beklentileri aşarak daha yüksek satış elde etmesine rağmen ise teknoloji devinin yıl sonunda beklenen gelir rakamlarının çok daha gerisinde olduğu belirtilen raporlar açıklanmıştı.

Hatta basına da yansıyan gelişmelerle beraber Apple’ın gelir kaybı yaşaması nedeniyle Tim Cook ile beraber birçok çalışanının da maaşlarını kestiği de belirtilmişti. Zaten tüm bunlar uzun süre basının da gündeminde kalan konular olarak karşımıza çıktı. Fakat son gelen iddia ise markanın bu noktada yeni çözüm yollarına gitme karar aldığını gösteriyor.

iPhone Artık Daha Pahalı Oluyor

Açıklamalarda yer verilen iddialara göre Apple’ın bundan sonra tüm iPhone modelleri dahil olmak üzere akıllı telefon serilerine zam yapacağı belirtiliyor. Artan döviz kurları nedeniyle de zaten artış yapması beklenen Apple’ın sadece ülkemizde değil birçok ülkeyi kapsayacak şekilde ürün fiyatlarını arttıracağı iddiaları gündeme gelmeye başladı. Yüzde 10 civarında zamlar yapması beklenen markanın bununla beraber aslında amiral gemisi modellerinin genel olarak fiyat bandını yükselteceği de yine iddialar arasında.

iPhone

iPhone 8 Fiyatı Ne Kadar Olur?

Tüm bunlarla beraber zaten pahalı modeller olarak bilinen iPhone serisi akıllı telefonların yeni amiral gemisi modeli olarak gösterilen iPhone 8 için ne kadar fiyat aralığı düşünüldüğü de merak konusu oldu. Elbette telefonun tanıtılması için henüz net bilgiler verilmemesi ve Apple’ın da yeni seri amiral gemisi akıllı telefonları hakkında hiçbir detayı doğrulamamasıyla beraber markanın akıllı telefonlarının fiyatı konusunda da henüz net bir bilgi ortaya çıkmadı.

Şu an için iddialarının bile bulunmadığı akıllı telefonun fiyatları konusunda ise ilk düşünceler tabi ki genel olarak diğer akıllı telefonlara göre oldukça yüksek bir rakamın sunulması. Hemen hemen her seride oldukça yüksek fiyat ile gelen amiral gemisi serisinin özelliklerinde olduğu gibi fiyatları konusunda da Apple’ın açıklamaları ve tanıtım için yapacağı açıklamalarda merakla beklenmekte.

Popüler Haberler

İlgili Haberler