Huzurlarınızda ‘Selfie Uzmanı’ Oppo F1s

Çinli firma yeni akıllı telefonu Oppo F1s modelini duyurdu. Onu ‘Selfie Uzmanı’ yapan şey ise, dikkat çekici özellikleriyle ön kamerası.

Çinli şirket, Çin pazarında lider olmasının yanı sıra dünyada en çok satan akıllı telefon üreticileri listesinde ise dördüncü sırada yer alıyor. Bunu da hem uygun fiyatlı telefon üretmeye borçlu hem de gençlerin ve genç kalanların selfie merakını iyi çözmüş durumumda.

Şirketin son olarak duyurduğu akıllı telefonu da bu yukarıdaki özelliklere uygun bir cihaz olacak. Zira Oppo zaten duyurduğu model için Selfie Uzmanı demeyi de unutmamış. Kamera konusuna gelmeden önce Oppo F1s ‘in diğer özelliklerine göz atalım.

Oppo F1s özelliklerine kötü diyemeyiz

oppo-f1sOppo, F1s modelinde metal çerçeve kullanmış. Buda telefona oldukça şık bir görünüm kazandırıyor. Corning Grorilla Glass 4 ekran korumasına yer verilen cihazda ayrıca 2,5D cam teknolojisinin de görmek mümkün.

Ekran genelde Amiral Gemisi olarak sınıflandırılan modeller gibi 5,5 inç büyüklüğünde ancak çözünürlük sadece 720P de kalmış.

Cihazın home tuşu üzerinde bir de parmak izi okuyucusu konumlandırılmış. Oppo F1s hem çift sim kart destekliyor hem de microSD desteği bulunuyor.

Cihazda işlemci olarak MediaTek MT6750 tercih edilmiş. İşlemci çekirdekleri ise 1,5 GHz de çalışıyor. Ayrıca 32GB depolama alanı bulunan Oppo F1s de 3GB da RAM bulunuyor.

Oppo F1s gerçekten bir ‘Selfie Uzmanı’

Oppo, arka kısma yani aslında diğer akıllı telefonlarda görmeye alıştığımız şekli ile asıl olarak düşünülen kısma 13MP lik bir kamera konumlandırmış.

Ancak ön kısımda yani selfie için 1/3.1 inç büyüklüğünde bir sensöre sahip f/2.0 diyafram değerine sahip bir lensin olduğu 16MP lik bir kamera konumlandırmış.

Açıkçası ön kamera değerleri birçok modelin arka kamera değerlerinden bile daha iyi. Elbette Galaxy S7 gibi modelleri kastederek söylemiyoruz ama ortalamanın üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Oppo yetmemiş, birde kamera konusundaki bu özel donanımları Beautify 4.0 adlı yazılımla da desteklemiş.oppo-f1s-0

Cihazın son olarak da bataryasından bahsedelim. 3075 mAh değerinde bir bataryası bulunuyor.

Özellikle ön kamera konusunda iyi iş çıkartan Oppo F1s gerçekten selfie uzmanı benzetmesini ciddi derecede hak ediyor. Üstelik cihaz 270 dolara satılacağı düşünüldüğünde, (Lenovo) Motorola G4 ün Çin pazarında iyi işler çıkarması zorlaşacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler