Huawei’nin Yeni Tableti Mediapad T3 Hakkında İlk Detaylar

Mobil Dünya Kongresi’ne çok az bir zaman kala etkinlikte yeni modellerini tanıtacak olmanın heyecanını yaşayan markalardan biri de HuaweiHuawei‘nin merakla beklenen yeni akıllı telefonuyla birlikte yeni cihazlar da tanıtılacağı biliniyordu. Şimdi ise şirketin bu etkinlikte tanıtması beklenen yeni tablet Huawei Mediapad T3‘ün detayları ortaya çıkmış durumda.

Cihaz hakkındaki detaylı ilk bilgiler Çinli mobil cihaz düzenleme kurulu TENAA tarafından aktarıldı. Ortaya çıkan bilgilere göre MediaPad T3 uygun fiyatlı bir tablet olarak karşımıza çıkacak. Gücünü dört çekirdekli 1,4 GHz hızında çalışan işlemciden alan tablet 8 inç boyutunda ve 1280 x 800 piksel çözünürlüklü ekrana sahip olacak. 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanıyla sunulacak yeni tablet Honor markası altında geliştirildi. Mediapad T3, 5 megapiksel çözünürlüklü arka kamera ve 2 megapiksel çözünürlüklü ön kamera bulunduruyor. Ağırlığı 350 gram olan yeni tabletin boyutları ise 211.1 x 124.7 x 7.95 milimetre olarak belirtiliyor. 4650 mAh pile sahip olacağı ifade edilen MediaPad T3, Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle beraber gelecek.

Sadece Çin Pazarında Mı Yer Alacak?

Gri ve altın renk seçenekleriyle sunulacak olan yeni tablet Huawei MediaPad T3 hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Mobil Dünya Kongresi’ni beklememiz gerekecek. Cihazın piyasaya sürüleceği tarih ve satış fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca yeni tabletin sadece Çin pazarında mı yoksa dünya genelinde mi piyasaya sürüleceği şimdilik merak konusu.

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler