Huawei Renk Seçeneklerini Geliştirmek İçin İş Birliği Yapıyor

Artık çoğu teknolojik cihaz pek çok renk seçeneğiyle birlikte piyasaya sunuluyor. Cihazların renkleri de kullanıcıların tercihlerini etkilemeye başlamış durumda. Rekabetin hız kesmediği cihazların pazarında Huawei renk seçeneklerini son moda renkler ile zenginleştirerek bir adım öne çıkmayı hedefliyor. Huawei kullanıcılarına oldukça beğenecekleri renkler sunmak için ise Pantone Color Institute ile iş birliği yapacak.

Pantone Color Institute, renklerin insan duygusu üzerindeki etkilerini ve gelecekteki renk eğilimlerini tespit etme noktasında oldukça başarılı. Ayrıca kuruluş “Pantone Yılın Rengi” de dahil olmak üzere özel renk oluşturma konusunda kendini kanıtlamış durumda. Pantone Color Institute, Huawei için yapacağı çalışmalarda mobil cihaz tasarımlarda renklerin gücünü tespit edecek. Böylece Huawei dahil olduğu pazarlarda daha da yükselişe geçmeyi hedefliyor. Geliştirilecek renk tasarımlarının hangi cihazlarda kullanılacağı hakkında ise henüz net bir bilgi yok.

Huawei Bu İş Birliğinden Çok Memnun

Konuyla ilgili açıklama yapan Huawei CEO’su Richard Yu “Ürün yelpazemizi geliştirerek müşterilerimize en yeni eğilimleri sunabilmek için renk konusunda dünyanın önde gelen otoritesi olan Pantone Color Institute ile çalışmaktan çok memnunuz. Huawei’de, kolektif akla ve iş birliğinin gücüne inanıyoruz ve bu ortaklık, tüketicilerin kendilerini rengin evrensel diliyle daha canlı bir şekilde ifade etmelerine olanak verecek” şeklinde konuştu.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler