Huawei P9 Android Nougat 7.0 Güncellemesi Aldı!

Akıllı telefon sektöründe önemli bir paya sahip olan Android işletim sistemli telefon modelleri, daha yeni yeni Android 6.0 güncellemesini aldı ve bu güncellemenin stabil versiyonları cihazlara yüklendi. Bu gelişmelerin daha tam olarak oturmasını beklemeyen Google, Android 7.0 Nougat için hızlı bir çalışma sürecinden geçerek Nexus cihazlara bu güncellemeyi getirmeye çalışıyordu!

Tahmin edilenden farklı olarak ilk defa Android 7.0 Güncellemesi Huawei P9 cihazına beta sürecinde yayınlandı! Tahminen yanlışlıkla olan bu güncelleme, Android 7.0 işletim sisteminin tam oturmamış ve sorunlu hali olarak görünüyor. Ancak Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre bu güncelleme bilinçli ve beta testi amacıyla yayınlandığını ve büyük oradan stabil olarak çalıştığı söylentileri mevcut.

İlk olarak Nexus ve Android One Cihazlarına Gelecekti!

Yapılan açıklamalara göre Android 7.0 Nougat Güncellemesi, Google tarafından desteklenen model olan Nexus ailesinin yeni cihazına gelmesi bekleniyordu. Bununla beraber Android One cihazına da güncelleme, ilk gelecek cihazlar arasında yer alıyordu. Bu hamle ile Huawei, bu durumu beta süreci de olsa değiştirmiş bulunuyor. İnsanlara sunduğu bu güncelleme ile önemli bir deneyim yaşatmayı hedefleyen marka, sadece Huawei P9 cihazı için yayınladığını ve beta sürecinde olduğunu söylemekte fayda var. Eğer stabilize sizin için önemli ise, Huawei P9 cihazınıza şu anlık bu güncellemeyi kurmamanızı tavsiye ederiz.

Huawei P9 Teknik Özellikleri

  • Üst seviye bir telefon olan Huawei P9 cihazında 5.2 inç boyutlarında Full HD çözünürlüğünde bir ekran bulunuyor. Bu ekran 423 ppi özelliğiyle beraber kaliteli bir görüntüyü sunarken, Gorilla Glass 4 ile darbelere karşıda koruması bulunuyor.
  • Kendisi tarafından üretilen üst düzey telefonlar için olan HiSilicon Kirin 955 işlemcisi 2.5 GHz çekirdek hızında performans gösteriyor. Grafik arabirimi ise Mali-T880 MP4 GPU donanımına sahip.
  • Cihazın alternatif seçenekleri; 3 GB RAM ve 4 GB RAM olarak ve ayrıca 32 GB depolama alanı ve 64 GB depolama alanı olacak şekilde 4’e ayrılıyor. Bu cihazı 3000 mAh batarya besliyor.
  • Son bilgiler ile Android 6.0 ile fabrikadan çıkan cihaz, şuan itibariyle Android 7.0 güncellemesi almış ve kullanılabilir olarak piyasada bulunuyor.

Huawei P9 fiyatı ise şuan çeşitli seçenekler ile 1.800 TL – 2.400 TL arasında bir etikete sahip olarak satılıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler