Huawei P8 İncelemesi

Huawei P8, üst segment bir cihaz olarak nitelendirebileceğimiz bir model olarak karşımızda. Huawei’nin başarılı modellerinden biri olan bu ürün hakkında bilmeniz gerekenler ve tüm detaylar inceleme yazımızda yer alıyor.

Huawei P8, üst segment bir cihaz arayışında olanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde donanımlara sahip. Fakat cihazın önemli eksikleri de mevcut. Örnek verecek olursak 802.11ac Wi-Fi desteği, hızlı şarj özelliği ve 4K video kaydı alma yetenekleri bulunmayan cihazın tasarımını oldukça beğendimizi söyleyelim. P8’in batarya ömrü de rakiplerine göre kabul edilebilir bir düzeyde, ne bir artısı ne de bir eksisi var.

Huawei P8, üst segment veya amiral gemisi olarak tabir ettiğimiz sınıfta akıllı telefon arayanlar için bir seçenek olabilir.

5.2 inç büyüklüğündeki ekranın Full HD çözünürlük Suna’n Huawei P8, 6.4mm kalınlığında. (iPhone 6’dan daha ince bir tasarım.)

Tasarım çizgileri Premium bir hava oluşturan Huawei P8, elde rahat tutuluyor ve kolay bir kullanım hissi veriyor. Cihaz Karbon Siyah, Mistik Şampanya, Titanyum Gri ve Prestij Altın renk seçenekleriyle satılıyor. Aynı zamanda ürünün 16 ve 64 GB’lık versiyonları bulunuyor.

P8’in ekranının etrafına baktığımızda herhangi bir buton veya kapasitif bir tuş bulamıyoruz. Cihazın ön-alt tarafında tuşlar için ayrılmış bir kısım var fakat tuş yok. Bu yüzden sanal tuşlar tercih edilmiş ve bu da fazladan ekran alanı işgal etmek anlamına geliyor.

Teknik kadroyu ele alakacak olursak başta da bahsettiğimiz gibi Full HD çözünürlük Suna’n 5.2 inçlik ekrana Kirin 930 işlemci eşlik ediyor. Cihaza gücünü veren bu işlemci toplamda 8 çekirdeğe sahip ve 2.0 GHz ve 1.5 GHz hızlarında çalışabiliyor. Grafik tarafındaysa Mali-T624 yer alıyor. Son olarak Huawei, P8’de 3 GB RAM’e yer vermiş.

Huawei P8, kutusundan Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle çıkıyor, firma bunun üzerine kendi arayüzü olan Emotion 3.1’i eklemiş. Arayüz tasarımı ve kullanımı Apple’ın iOS işletim sistemini andırıyor diyebiliriz.

Oldukça güzel bir tasarıma sahip olan arayüz, kullanım biçimi olarak da rahatlık sağlıyor fakat cihazda günlük kullanımda zaman zaman takılmalar meydana geldiğini de unutmadan ekleyelim. Huawei’nin arayüzünü seçeceğiniz temalarla özelleştirebilme şansınız da var.

Popüler Haberler

İlgili Haberler