Huawei Mate 9’un Çift Kamera İle Geleceği Ortaya Çıktı

Akıllı telefon pazarında yavaş yavaş yeni bir dönem başlıyor. Dev markaların yayınladığı akıllı telefonlarla beraber artık Çinli akıllı telefon üreticileri sektöre lider olarak yerleşmeye başladı. Zira son akıllı telefon satış rakamlarına da bakacak olursak akıllı telefon alanında Çinli firmaların yavaş yavaş öne çıkmaya başladığı da net bir şekilde görüntüleniyor. Bu markalardan birisi de Huawei markası oldu. En büyük Çinli akıllı telefon devlerinden biri olarak bilinen Huawei firmasının sürekli olarak yeni akıllı telefonları da piyasaya sürdüğünü de biliyoruz. Son olarak ise Huawei Mate 9 akıllı telefonu da duyurulmuştu.

Huawei Mate 9 Özellikleri Ortaya Çıktı

Bu noktada yeni seri akıllı telefonun duyurulmasının hemen ardından Huawei Mate 9 akıllı telefonlarının da özellikleri bir bir ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan özelliklerde ise telefonun 5,9 inç ekrana sahip olacağı da açıklandı. Zira 5.9 inç ekranın dışında ayrıca telefonun Full HD çözünürlük desteği de vereceği belirtiliyor. Bunun dışında 8 çekirdek Kirin işlemciye de yer vereceği açıklanan telefonun son olarak ise tasarım detayları ile ilgili yeni bazı detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Geniş ekran boyutunun bulunması bunun dışında ise kamera yuvasının ortada olması gibi gelişmeler sonrasında ortaya çıkan son detay ise kamera özellikleri oldu.

Çift Kamera Kesinleşti

Bununla beraber son gelen detayla beraber Huawei Mate 9 telefonun da çift kamera yer alacağını da açıklandı. Son gelen görsellerle beraber çift kamera kullanılacağı da kesinleşen modelin kamera özelliklerinin ise nasıl olacağı merak konusu oldu. Zira Huawei Mate 9 kamera özelliklerinin bir önceki seriye göre çok daha yüksek olacağı iddia ediliyor. Huawei Mate 9’un çift kamerayla da gelecek olması bu konuda ortaya atılan iddiaları da epey bir güçlendirdi. Fakat henüz konu hakkında Huawei tarafından hiçbir açıklamanın gelmemiş olması da kafaları epey bir karıştırdı. Zira telefonun çift kameralı olup olmayacağı da firmadan her hangi bir açıklama gelmemesi de kafaları karıştırdı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler