Huawei Mate 9 Özellikleri Ortaya Çıktı

Akıllı telefon denildiği zaman akla ilk gelen firmalardan biri olan Huawei, Çinli teknoloji devlerinin en başında gelen firmalardan da biri olarak biliniyor. Özellikle son dönemde en büyük akıllı telefon üreticileri arasında gelmeye başlayan Huawei bu başarısıyla beraber sürekli olarak yeni akıllı telefonlarda üretmeye başladı. Bu noktada firmanın son serilerinden birisi de Mate serisi oldu. Fiyat performans dengesini oldukça iyi kuran Huawei’nin yakın zamanda piyasaya sürmesi beklenen serinin yeni telefonu Huawei Mate 9 içinde hangi teknik özelliklerin kullanılacağı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Huawei Mate 9 İddialı Geliyor

Bu noktada ortaya çıkan ilk teknik özelliklerde de Huawei Mate 9’un büyük oranda beğeni topladığını da belirtelim. Öncelikle telefonun kullanacağı ekran boyutunun 5,9 inç olduğu belirtiliyor. 5,9 inç ekran boyutu ise Full HD çözünürlük desteği ile geliyor. Bunun dışında iddialara göre telefonda işlemci olarak ise 8 çekirdekli Kirin işlemci kullanılacağı iddia ediliyor. Android N işletim sistemiyle gelecek olan serinin yeni üyesi işlemciyi ise 4 GB Ram ile destekleyecek. 4 GB Ram ve 8 çekirdek işlemci ile oldukça yüksek performans vermesi beklenen telefonun grafik kartının nasıl bir model olacağı ise şuan için belli değil.

Ocak Ayında Çıkabilir

Yine Huawei’nin fiyat performans ürünlerinden biri olması beklenen yeni telefonun çıkış tarihi içinse net bir süre verilmedi. Fakat her ne kadar çıkış tarihi için yüzde yüz kesin bir tarih işaret edilmese de büyük ihtimalle yeni seri Huawei Mate 9’un Ocak ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. 2017 Ocak ayında tahmini olarak piyasaya sürülmesi beklenen serinin fiyatı ve çıkış donanımları için ise mutlaka Çinli markanın yapacağı açıklamayı beklemek gerekli. Bunun dışında henüz telefon için yapılan tüm tahminlerin sadece birer iddiadan ibaret olduğunu da belirtelim. Yani serideki işlemci Ram ve ekran boyutları da değişebilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler