Huawei Maimang 5 İçin İlk Bilgiler Geldi

Akıllı telefon alanında en büyük üreticilerden biri olarak bilinen Huawei, en fazla telefon üreten markalardan biri olmasıyla beraber en geniş ürün yelpazelerinden birine de sahip olan markalardan da biri olduğu biliniyor. Çinli teknoloji devi ürettiği tüm bu akıllı telefon markalarıyla beraber pazarda sahip olduğu payı da her geçen gün arttıran Huawei, şimdilerde ise yeni bir modeli için daha çalışmalara başladı. Yapılan açıklamada ise yeni akıllı telefonların Huawei Maimang 5 olacağı belirtildi. Telefonun üretileceğinin açıklanmasıyla beraber yeni telefonların teknik özellikleri de belli olmaya başladı.

Global Pazarda Satışa Sunulacak

Bir önceki modelde olduğu gibi bu modelde de Huawei’nin global alana açılacağının bilgisi verildi. Tüm dünya genelinde piyasaya sürülecek olan telefonun tekin özellikleri de bir hayli başarılı. İlk duyurulan teknik özelliklere göre telefon 5.5 inç ekran boyutuna ve 2,5D kavisli IPS ekran teknolojisine sahip olacak. Kavisli ekran teknolojisiyle beraber sunulacak olan telefonun ekran çözünürlüğü konusunda ise Full HD desteği vermesi bekleniyor. İlk açıklanan verilere yansıyan bir diğer özelliğin ise telefonun işlemcisi olduğunu belirtelim. Nispeten işlemci konusunda biraz daha orta sınıf bir teknoloji tercih eden Huawei Maimang 5 için Snapdragon 652 işlemcisi kullanılacak.

İki Farklı Model Satışa Sunulacak

Paylaşılan teknik özelliklerle beraber telefonun iki farklı model olarak piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Huawei Maimang 5 için ilk modelin 3 GB Ram sunan 32 GB dahili belleğe sahip olacak olan model olacağı düşünülüyor. Bunun dışında diğer bir modelde ise 4 GB Ram ve 64 GB depolama alanı sunulacak. İki model arasındaki fiyat farkı konusunda ise yeni bir açıklama bulunmuyor. Henüz fiyatı konusunda net bir açıklama yapılmayan telefonun bununla beraber 4K çekim yapabilen kameraya da sahip olacağı belirtiliyor. Teknik özellikleri konusunda oldukça olumlu sonuçlar sunan yeni seri akıllı telefonların piyasaya çıkış tarihi konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmadı. Fakat bu sürenin çok uzun olmayacağı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler