Huawei Honor 5A Ön Siparişlerinde Rekor Kırıldı

Çin merkezli faaliyet gösteren ve dünyanın en büyük teknoloji firmaları arasında yer alan Huawei’nin yeni akıllı telefon modeli beklenilenden çok daha büyük bir ilgi gördü. Orta segment bir akıllı telefon olarak gün yüzüne çıkarılan Huawei Honor 5A modeli için ön sipariş süreci başlatıldı. Henüz ön sipariş sürecinin başlamış olmasına rağmen Huawei Honor 5A modeline oldukça büyük bir ilgi gösterildi ve Huawei bu modeliyle de yeni bir rekora daha imza attı.

Orta segment akıllı telefon pazarında en etkili firmalar arasında yer alan Huawei’nin yeni modeli sahip olduğu yüksek donanım özellikleriyle büyük bir beğeni toplarken bunun yanı sıra son derece düşük satış fiyatıyla da görenleri şaşkına çeviriyor.

İlk 1 Hafta İçerisinde 11 Milyon Huawei Honor 5A Ön Siparişi Verildi

Cihazın son derece yüksek ve başarılı donanım özelliklerine sahip olmasına rağmen oldukça düşük bir satış fiyatıyla sunulması cihaza gösterilen ilgiyi büyük oranda artırmaya devam ediyor. Huawei tarafından yayınlanan ilk verilerde cihazın satışa sunulduğu ilk bir hafta içerisinde 11 milyon ön sipariş aldığı belirtildi.

Huawei Honor 5A Sadece 105 Dolara Satışa Sunuluyor

Orta segment akıllı telefon modelleri arasında lider konumda yer alması beklenilen Huawei Honor 5A modelinin sadece 105 dolara satışa sunulduğu görülüyor. Cihazın ülkemizde satışa sunulması durumunda ortalama 500 TL civarında bir etiket fiyatına sahip olması bekleniyor. Türk Telekom ile birlikte büyük işlere imza atan Huawei firmasının Honor 5A modelini Türkiye’de satışa sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. Bunun yanı sıra son zamanlarda ülkemizin en büyük operatörlerinden olan Vodafone ile de oldukça yakın ilişkilerde bulunduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Huawei Honor 5A modelinin ülkemizde satışa sunulması durumunda orta segment akıllı telefon satışlarında dengelerin ciddi anlamda bozulacağı tahmin ediliyor. Dünya genelinde satışa sunulduğu her ülkede satış rekorları kırması beklenilen cihazın ülkemizde satışa sunulması durumunda da aynı rekorların kırılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Huawei Honor 5A sahip olduğu teknik özelliklerinin yanı sıra oldukça düşük bir fiyatla satışa sunuluyor olması cihazın elde ettiği başarıya direk olarak etki ediyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler