HTC Yeni Modelini Duyurmaya Hazırlanıyor

HTC, geçtiğimiz haftalarda yeni modeli HTC U Ultra’yı kullanıcılarına tanıtmıştı. Teknik anlamda beğenilen özelliklere sahip olan cihaz yine de eleştirilerden kaçamamıştı. En çok eleştirilen durum ise modelin tasarımının HTC’yi yansıtmamasıydı. Ayrıca, günümüzde çerçevesiz ekranlı telefonlar moda olmaya başlamışken HTC U Ultra’nın bu trendi kaçırmış olması da büyük tepki topladı. Teknoloji dünyası HTC’yi yenilikçi özellikler sunmak yerine diğer markaların mevcut özelliklerini barındırmakla suçladı. Bu gelişmeler sonucunda ise Tayvanlı şirket HTC’nin kurtarıcı bir yeni model ile karşımıza çıkması ihtimalleri konuşulmaya başlandı.

HTC U Ultra tanıtıldığı dönem ortaya çıkan bir başka tartışma ise cihazın serisi olmuştu. Bazı iddialar HTC’nin rakamla devam eden serisi terk ettiğini gösterdi. Tam tersi iddialar ise modelin HTC 10’un devamı niteliğinde olduğunu gösteriyordu. Tartışmaların ardından, HTC’nin akıllı telefon departmanının başında bulunan Chialin Chang yeni bir üst seviye modelin geldiğini doğruladı.

Chialin Chang, yeni tanıtılan modelin günümüz şartlarında en iyi işlemciye sahip olduğunun altını çizdi. Ayrıca, yeni nesil bir işlemci çıktığında beraberinde bunu kullanan bir cihaz tanıtacaklarını ekledi. Bu açıklamalar, HTC’nin yeni bir model üzerinde çalıştığını doğrular nitelikte oldu. Cihazın piyasaya çıkması için bir süre daha beklenilecek gibi gözüküyor. Yeni gelecek telefonun ismi konusunda ise hiçbir bilgi paylaşılmıyor. HTC’nin mevcut son modelinden gerekli dersleri çıkararak daha farklı bir model ile kullanıcılarıyla buluşması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler