HTC Vive İnce Kasa İle Geri Dönüyor

Sanal gerçeklik teknolojisi son dönemin en çok konuşulan teknolojilerinden biri haline geldi. Özellikle dünyaca ünlü birçok markanın bu alanda yeni ürünler geliştirmesi ve sanal gerçeklik deneyimini üst düzeye taşıması sanal gerçeklik teknolojilerinin en çok tutulan teknolojiler haline gelmesinde etkili olmaya başladı. Son dönemde bu şekilde büyük bir yükseliş gösteren yeni teknolojinin en başarılı ürünlerinden birisi de HTC Vive. HTC firması tarafından geliştirilen VR gözlük kategorisinde piyasaya sürülen ürün aslında bu alanın en iddialı ürünlerinden de biri. Zira sıradan VR gözlüklere göre çok daha başarılı bir deneyim sunan HTC Vive bunun dışında üzerinde bulundurduğu sensörler yardımıyla görüntüye müdahale edilmesine de olanak sağlamakta. Bunun dışında sadece VR gözlükleriyle değil gözlüğün yanında oyunlara müdahale etmeye yarayan oyun kollarıyla da üst düzey bir sanal gerçeklik deneyimi sunan HTC Vive, haliyle tüm bu özellikleri sayesinde en çok satılan VR cihazlarından da biri olmayı da başarmıştı. HTC Vive’ın bu kadar çok tutulmasıyla beraber dev firma yeni bir karar daha aldı.

İnce Kasa Tasarımına Başlandı

Bu noktada HTC tarafından atılan yeni adımın da ince kasa tasarımı olacağı belirtiliyor. İçerisinde bulundurduğu teknoloji nedeniyle bir nebze kalın olan ve bu yönde eleştiri olan HTC Vive gözlükleri daha ince bir tasarıma kavuşturmak için çalışmalarına başlayan HTC, bu konuda ilk adımları da atmaya başladı. Tüm özeliklerin korunmasının yanı sıra gözlüklerin daha da incelenmesine olanak sağlayan yeni teknolojinin ise yakın zamanda hayata geçmesi bekleniyor.

İlk Ürünler 2017 Yılında Ortaya Çıkacak

HTC Vive için geliştirilen yeni ince kasa tasarımının ise şuan için 2017 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. İçerisinde bulunan teknolojilerin doğru çalışması için gerekli olan alan miktarının nasıl azaltılacağı konusunda bir bilgi verilmese de bu çalışmanın kolay kolay tamamlanacağının düşünülmediğini de belirtelim. Zira 2017 yılı içerisinde yeni ince versiyonun piyasaya sürülmesinin en iyi ihtimallerden biri olduğunu da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler