HTC One A9 İncelemesi

HTC’nin üst düzey tasarımı ve uyandırdığı Premium hissiyle dikkat çeken 5 inç ekrana sahip HTC One A9 modelini sizler için inceliyoruz. Cihazın tüm özellikleri, artı yönleri ve tercih etmeniz için etken sebepleri yazımızda.

Android 6.0 Marshmallow sürümünü kullanan ilk özel arayüz olarak karşımıza çıkan HTC One A9 modelinin detaylı incelemesini sizler için hazırladık.

Tanıtımının ardından hızlı bir şekilde dağıtılmaya başlanan cihaz sunduğu teknik detayların üstünde bir deneyim sunmayı hedefliyor. Üst seviye daha doğrusu Premium Android sınıfında bulunan bu cihazın en önemli noktası hızlı güncelleme desteği olacak gibi duruyor.

HTC One A9 Özellikleri

Tanıtımı yapıldığında Android 6.0 Marshmallow ile beraber gelen ilk özel telefon olarak lanse edilen cihaz, firmanın belirttiğine göre Nexus cihazlarından sonra en hızlı güncelleme alacak olan Android akıllı telefonları arasında bulunacak. HTC’nin söylediğine göre Nexus’lardan 2 hafta ile 1 ay gibi bir farkla, güncellemeler bu cihaza da gelecek.

Teknik Detaylar

HTC One A9, gücünü 8 çekirdekli Qualcomm’un Snapdragon 617 işlemcisinden alıyor. Grafik işlemcisi olanaksa Adreno 405 cihazda yerini almış.

Snapdragon 617’nin en önemli getirilerinden biri 300 Mbps 4G/LTE bağlantı seçeneği oluyor. Ülkemizde de iyice yaygınlaşan 4G bağlantısından bu cihaz ile en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

2 GB RAM ile gelecek olan modellerinde 16 GB, 3 GB RAM ile gelecek modellerindeyse 32 GB dahili hafızaya yer verilecek olan cihazda microSD kart desteği de eksik edilmemiş.

Kamera tarafında da arka tarafta imaj sabitleme teknolojisi desteği bulunan 13 megapiksellik arka kamera kullanan HTC One A9, modelinin önündeyse 4 megapiksellik kamera bulunuyor.

Hem önde hem de arkadaki kameraların son derece başarılı olduğunu ve cihazın One M9, M9 Plus modellerinden çok daha iyi fotoğraf çekebildiğini belirtelim.

Full HD video desteği bulunan HTC One A9, Snapdragon 617 işlemcisinde 4K video kayıt desteği olmadığı için 4K video kaydı yapılamıyor. Fakat RAW formatında Timelapse ve fotoğraf çekilebiliyor. Bunun dışında cihaz 1080p’de 60FPS kayıt da alamıyor.

HTC One A9, PC Mark testinde 5 saat 23 dakikalık bir batarya puan elde ediyor, bu testte LG G4 ve Zenfone 2 gibi modelleri geçtiğini belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler