HTC One A9 Güncellemesi Gecikecek

Akıllı telefon üreticileri arasında en başarılı markalardan biri olarak bilinen HTC, bu alanda en çok telefon üreten firmalardan da biri olarak biliniyor. Samsung ve Apple’ın hemen ardından gelen dev teknoloji markası son dönemde sürekli olarak yeni akıllı telefon serileriyle de gündeme gelmeye başladı. Son olarak Desire 10 akıllı telefonunu duyuran dev marka bununla beraber eski serileri içinde güncelleme açıklaması yapmıştı. Yapılan açıklama ile beraber bir önceki seri olarak bilinen HTC One A9 için güncelleme yayınlanacağı da açıklanmıştı. Yapılan açıklama sonrasında eski modelin de Android N güncellemesi alacağı da açıklanmıştı.

Güncelleme Gelmedi

Söz konusu açıklama ile beraber One A9 modeli için yeni bir güncelleme haberi de verilmişti. Sistem güncellemesi olmayacak olan bu yeni güncellemenin ise işletim sistemi konusunda olacağı da açıklanmıştı. Google’ın geliştirdiği son işletim sistemi olan Android N güncellemesini alacak olan HTC telefonun güncelleme açıklamasının yapılmasının da hemen ardından güncellemenin ne zaman piyasaya çıkacağı da merak konusu olmuştu. HTC ilk açıklama yaptığında çok kısa bir süre içerisinde güncellemenin geleceğini de açıklamış ve daha sonra ise bir türlü güncellemeyi yayınlamamıştı. Güncellemenin yayınlanmamasıyla beraber gözler bir kez daha HTC markasına çevrildi. Fakat teknoloji devinin yaptığı açıklama ise umutları biraz söndürdü.

Güncelleme Çıkacak Mı?

Bu noktada güncellemenin gelip gelmeyeceği de merak konusu oldu. HTC One A9 için yayınlanan yeni haber ile beraber HTC’nin söz konusu güncellemesinin geleceği belirtildi. Fakat söz konusu güncellemenin yakın zaman içerisinde gelmeyeceğini de belirtelim. En erken 1-2 ay süre sonra geleceği düşünülen yeni Android N güncellemesi için HTC tarafından da resmi bir süre açıklaması gelmedi. HTC’nin eski modelleri için yayınlanacak olan yazılımların ve güncelleştirmelerinde devam edeceğinin açıklanması HTC’nin A9 serisi içinde Android N sürümü yayınlayacağı görüşünü de güçlendiriyor. Fakat henüz net olarak da güncellemenin gelip gelmeyeceği konusunda da resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtmek gerekiyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler