HTC Nexus Detayları Gelmeye Başladı

Google’ın telefonu olarak bilinen Nexus şimdiye kadar hep farklı markalar ile yapılan iş birliği ile piyasaya girdi. Daha önce birçok dev akıllı telefon markası tarafından piyasaya sürülen Nexus telefonların bundan sonra bizzat Google tarafından üretileceği söylense de şimdilik bu işleyişin devam ettiğini de belirtelim. Hali hazırda hala başka markalar tarafından üretilen Nexus’un bu sene akıllı telefon devi HTC tarafından üretileceği de yakın zamanda kesinleşti. Akıllı telefon devinin yeni seriyi üreteceğinin kesinleşmesiyle beraber Nexus’un yeni üyesinin de detayları ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan ilk detaylar ise HTC’nin epey bir başarı elde edeceğini işaret ediyor.

Quad HD 5.5 İnç Ekran

Telefonun belli olan ilk detayları ekranı konusunda oldu. Tasarımının oldukça beğenileceği bunun için özel bir çalışma yapıldığını belirten HTC’nin sızdırılan bilgilere göre telefonda 5.5 inç ekran kullanması bekleniyor. 5.5 inç ekran boyutuyla beraber ara çözünürlük olarak gösterilen Quad HD yani 2K çözünürlük desteği sunacak olan yeni Nexus bu sayede oldukça net görüntü verebilecek. HTC Nexus telefonun ekran özellikleri dışında belli olan birkaç özelliği daha var. Çok üst sınıf bir telefon olmayacak olan HTC Nexus için tüm bunlarla beraber 4 GB RAM kullanılacağı belirtiliyor. 4 GB RAM ile beraber 4 çekirdek de işlemci kullanılacak.

32 GB, 64 GB, 128 GB Depolama Alanına Sahip Üç Farklı Cihaz

Son dönemde akıllı telefonlar için bir hayli önemli hale gelen boyut konusunda da HTC Nexus kullanıcılara birçok seçenek sunacak. Teknik özellikleri genel olarak aynı olmakla beraber yeni akıllı telefonda üç farklı depolama alanı sunulacağı belirtiliyor. Bu depolama alanlarından birisi 32 GB bir diğer 64 GB bir diğeri ise 128 GB depolama alanına sahip olacak. Tüm bunlarla beraber akıllı telefonda parmak izi gibi erişilebilirlik teknolojilerine de yer verileceği düşünülüyor. Tüm bunlarla beraber kalan detayların ise yakın zamanda yapılacak olan tanıtımla kullanıcılara sunulması bekleniyor. Zira özelliklerde değişimler yaşanabileceği de düşünülüyor. Bunun için mutlaka yapılacak tanıtımı beklemek gerek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler