HTC Marlin Görseli Sızdırıldı!

Akıllı telefon sektöründe önemli bir paya sahip olan Android işletim sistemli cihazlar, farklı markalar tarafından farklı özelliklerle kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilerek kullanıcılara sunuluyor. Bunlar arasında yer edinen özel bir seri olan Nexus cihazlar ise marka gözetmeksizin her sene farklı firmalar tarafından üretildiği ve Google tarafından desteklendiği bilinen konulardan. İşte bu sene üretilmesi beklenen Nexus cihazlardan olan HTX Marlin kod adlı cihaz için farklı görseller sızdırıldı!

Son birkaç yıldır farklı markalar ile birlikte HTC tarafından üretilmekte olan Nexus cihazlar, Google tarafından desteklenen ve Android işletim sisteminin en saf halini kullanıcılarla buluşturmayı amaçlayan bir yapıya sahip. Özellikle Google referansı ile üretilmesi, telefonun çekici kılan özelliklerin başında geliyor! İşte HTC Marlin cihazı için sızan görseller sizlerle!

83ad26e1c144f7d3ec5dd98e59341cfeca3118f4

HTC Marlin Tasarım Yönü

Yapılan yorumlara göre HTC Marlin cihazının görseli, LG Nexus 5X cihazı ile  HTC 10 cihazına benzer bir yapıda olacak. Bu iki cihazın sentezi olarak gelecek olan HTC Marlin adlı telefon, farklı bir isim alternatifi de bulunuyor. HTC Nexus M1 olarak da adlandırılabilecek olan bu Nexus sürümü, üst seviyeye hitap eden özelliklere sahi olduğunu hatırlatalım.

HTC Marlin Özellikleri

  • Öncelikle bu cihazda önemli bir işlemci desteği bulunacağını hatırlatalım. Şuan işlemci piyasasının en güçlü isim ve modellerinden olan Snapdragon 823 çipsetine sahip olacak bu ürün, oldukça başarılı bir performans sergilemesi bekleniyor.
  • Cihaz üzerinde 4 GB RAM bulunması, rakiplerine baktığımızda bir adım geride olduğunu gösteriyor. Ancak cihazın ara yüzünde bulunan saflık, bu durumu belki kapatabilir. Söylentilere göre cihazın 2 alternatif sürümü olması bekleniyor. Bu alternatif sürümler; 32 GB depolama alanına sahip olan ve 128 GB depolama alanına sahip olan iki farklı cihaz olarak karşımıza çıkması muhtemel karşılanıyor.
  • Cihaz ekran olarak 5.5 inç Boyutunda bir donanım tercih edildiği görünüyor. Bu ekran 2K kalitesinde ve Super AMOLED teknolojine sahip olması düşünülen konular arasında.
  • Arka tarafta 12 MP ve ön tarafta 8 MP çözünürlüğündeki kameralara sahip olan cihaz, işletim sistemi olarak Android Nougat 7.0 sürümü ile gelmesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler