HTC Akıllı Telefon Üretmeyi Bırakacak

Kısa bir süre önce HTC‘nin giriş seviyesi akıllı telefon pazarında yer almayacağı haberleri yayılmıştı. Şirket son dönemde kötü bir gidişatın içerisine girmiş durumda. Alınan önlemlerin ise ne derecede başarı sağlayacağı bilinmiyor ve bu durumda HTC daha farklı yollara başvuracak gibi görünüyor. Ortaya çıkan son haberlere göre HTC eski çalışma sistemine geri dönme hazırlığı içerisinde.

HTC eski çalışma sisteminde kendi telefonlarını geliştirmek yerine farklı şirketler tarafından geliştirilen telefonların üretimini gerçekleştiriyordu. Uzun bir süre bu sistemle çalışan şirket daha sonra kendi akıllı telefonlarını üreterek piyasada yer almaya başladı fakat HTC akıllı telefon sektöründeki beklentilerine ulaşamadı. Gelen mali sonuçlar beklentinin çok aşağısında kaldığı için HTC‘nin akıllı telefon pazarını terk edeceğine yönelik iddialar gelmeye başladı. Ortaya çıkan son haberler ise şirketin eski çalışma sistemine geri döneceği yönünde oldu. Tıpkı eskisi gibi HTC‘nin belirli şirketler ile yaptığı anlaşmalar doğrultusunda bu şirketler için akıllı telefonlar üreteceği belirtiliyor.

HTC Sanal Gerçeklik Çalışmalarına Yönelebilir

Kısa bir süre önce HTC‘nin daha az telefon üretmek istediğini ve bu yüzden giriş seviyesi telefon pazarından çekileceğini sizlere duyurmuştuk. Şimdi ise şirketin akıllı telefon pazarından tamamen çekilmesi söz konusu. Fakat bu durum HTC için yolun sonuna gelindiğinin göstergesi değil. Son zamanlarda sanal gerçeklik konusunda başarılı çalışmalara imza atan şirket bu alana daha fazla yönelerek piyasada kendine sağlam bir yer edinebilir. Tüm bu iddialar hakkında ise HTC‘den herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler