HTC Açıklanan Son Raporlarla Yeniden Yükselişe Mi Geçti?

Akıllı telefonlar arasında dev markalardan biri olan HTC, kısa süre içerisinde akıllı telefon pazarında kendisine kalıcı bir yer edinmeyi başarmıştı. Akıllı telefonların dev markalarından biri olarak bilinen HTC, bu başarısı ile beraber kısa süre içerisinde bir dönem en çok satan akıllı telefon markalarından da biri olmuştu.

Fakat bir süredir beklenen yenilikleri veremeyen ve akıllı telefon alanından değil farklı teknolojiler üzerinde de yoğunlaşmaya başlayan bu yönüyle de aslında belli oranda kitle kaybetmeye başlayan markanın son yıllarda mali olarak da ciddi bir oranda düşüş yaşadığı ortaya çıkmıştı.

HTC Zarara Girdi

Geçtiğimiz dönem yapılan açıklama ile beraber markanın satışlarında da ciddi oranda düşüşler yaşadığı ortaya çıkmıştı. Hatta yapılan bu açıklama ile beraber markanın zarar içerisinde olduğu bile ortaya çıkmıştı. Zarar açıklamasının yapılmasından sonra düşüşün içerisinde olduğu gözlemlenen markanın tüm bunlardan sonra ise yeniden akıllı telefonlara yönelmeye başlandığını da söylemek gerekiyor.

HTC

Akıllı telefon modellerini güncellemeye başlayan markanın tüm bunlarla beraber attığı adımlar sonrasında bu alanda ne gibi bir başarı elde ettiği de merakla beklenmeye başlamıştı. Satışlarını bir nevi artırmaya başlayan akıllı telefon devinin açıkladığı son raporda da bu durum net bir şekilde ortaya çıktı.

HTC tarafından açıklanan son raporda markanın satışlarında toplamda yine zarar yaşandığı gözlemleniyor. Fakat bu kez düşüş değil yükseliş var çünkü açıklanan son zarar oranında %13 gibi bir düşüş söz konusu.

Henüz Gelir Düzeni Sağlanmış Değil

Tüm bunlarla beraber marka henüz istediği seviyelere gelmese de markanın yeniden bir yükseliş içerisinde olduğunu da söylemek gerekiyor. Fakat her ne kadar zararını azaltmış olsa bile HTC hala istenen düzeyleri de elde etmiş değil.

Yeni seri amiral gemileri ve HTC 11 akıllı telefonlarının üstün olacağı düşünülen özellikleri ne gibi ayrıcalıklar sağlayacak beklenen satış rakamları elde edilebilecek mi işte orası şu an için soru işaretlerini koruyor. Fakat kesin olan bir durum var markanın açıkladığı son istatistikler ortaya koyuyor ki atılan yeni adımlar ve alınan yeni önlemler biraz olsun akıllı telefon satışlarını artırmış gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler