HTC 11 Hakkında İlk Detaylar Gelmeye Başladı

HTC’nin yeni modeli olan HTC U geçtiğimiz haftalarda tanıtılmıştı. Yeni model ile birlikte HTC 10’a kadar rakamlarla devam eden HTC’nin en önemli serisi birden U’ya dönüş yapmıştı. Bu durum mobil cihaz pazarını da şaşkınlığa uğratmıştı. Bazı iddialara göre ise HTC U beklenen HTC 11 yerine sunulmuştu. Bütün bu iddialar ve HTC U’nun yarattığı şaşkınlığın ardından HTC  bunları giderecek bir açıklamada bulundu. Yeni nesil Snapdragon 835 işlemci hazır olduğu zaman HTC yeni mobil cihazını piyasaya süreceğini belirtti. Bu doğrultuda tekrar beklenmeye başlayan HTC 11 hakkında ise teknik detaylar ortaya çıkmaya başladı.

HTC 11’in Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ile geleceği HTC tarafından belirtilmişti. Ortaya çıkan haberler ise cihazda 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunacağını iddia ediyor. Ekran boyutu net olarak bilinmeyen cihazın 2550×1556 piksel çözünürlüğü sunması bekleniyor. Bu çözünürlük boyutu daha önce sunulan cihazlardan çok farklı bir yapıda olduğu için akıllara kavisli ekran kullanılma ihtimali de geliyor. HTC Sense 9.0 arayüze sahip olan HTC 11,  Android 7.12 işletim sistemiyle birlikte sunulacak.

Farklı Versiyonlar Halinde Gelme İhtimali Var

microSD kart desteğine sahip olup olmayacağı henüz net olmayan cihazın farklı depolama alanı versiyonları ile sunulma ihtimali de bulunuyor. HTC 11’in tasarımı hakkında net bir bilgi mevcut olmasa da HTC U’ya ile benzerlik gösterip göstermeyeceği tartışılıyor. HTC’nin yeni modeli hakkında detayların yakında bir zamanda netlik kazanması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler