HTC 10 İçin Yeni Güncelleme

Akıllı telefon markaları arasında geriden gelip ön plana çıkmayı başaran markalardan biri olarak gösterilen HTC, kısa süre önce yeni akıllı telefonlarıyla amiral gemisi serisini de genişletmişti. Dünyanın en çok telefon üreten markalarından biri olan HTC’nin elde ettiği bu başarıyla beraber amiral serisi telefonlarına da gösterilen ilgi bir hayli artmaya başladı. Bu noktada son olarak serinin başarılı telefonlarından biri olan HTC 10 için açıklanan satış rakamları da durumu net bir şekilde ortaya koyuyor. En çok tercih edilen telefonların başında gelen HTC 10 serisiyle beraber büyük orandan başarı elde eden marka telefonuna yazılım desteğini de kesmedi.

Yeni Güncelleme Yayınlandı

En az teknik özellikleri kadar önemli hale gelen yazılım desteğini kesmemesiyle beraber HTC’nin HTC 10 için bugün yeni bir güncelleme daha yayınladığı ortaya çıktı. Firma tarafından yapılan açıklamayla beraber yeni güncellemenin tüm dünya genelinde de indirmeye açıldığı belirtildi. Telefonda büyük değişimler oluşturan yeni güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından güncellemenin içeriğinin ne olduğu da merak konusu oldu. Zira söz konusu güncellemenin boyutunun 500 MB gibi bir boyutun üzerinde olması gelen yeniliklerin daha çok merak edilmesine de neden oluyor. Bu noktada serinin yeni güncelleştirmesiyle ilk olarak Google Android iyileştirmelerinin yapıldığını belirtelim. Google güvenlik açıklarını ve HTC 10 sistem güvenlik açıklarını da kapatan güncelleştirme bunun yanında bir dizi yeni özelliği de telefona getiriyor.

Pokemon GO İyileştirmesi

Bununla beraber yayınlanan güncelleştirmeden sonra Pokemon Go için de telefonda belli başlı bazı iyileştirmelerin yapıldığı açıklandı. Pokemon Go oynarken aşırı ısınma ve oyundan atma gibi sorunların çözülmesi için de yayınlanan güncelleme ile beraber HTC 10’un ilk defa bir oyun güncellemesi alması da gündem oldu. Söz konusu güncellemeden sonra HTC tarafından yapılan açıklamaya bakılacak olursak HTC 10 için bir süre daha yeni güncelleştirmeler de gelebilir. Özellikle Android sürüm güncelleştirmeleri konusunda HTC’nin bu seriye özel güncelleştirmeler yapabileceği de düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler