HTC 10 İçin Beklenen Güncelleme Geldi

Akıllı telefon pazarında Samsung, Apple gibi dev markalara kafa tutan firmalardan bir tanesi olan HTC, akıllı telefon serilerinin elde ettiği başarı sayesinde bu alanda kendisine yer bulmayı da başardı. Elde ettiği başarı ile kısa süre içerisinde bu alanda en çok tercih edilen markalardan da biri haline gelen HTC bu ilgiye karşılık artık akıllı telefonları için bir seri oluşturmaya da başladı. Bu bağlamda serinin son temsilcisi ise HTC’nin yeni amiral gemisi olarak gösterilen HTC 10 oldu. Hem donanımı hem de tasarımı ile büyük beğeni toplayan HTC 10 satış rakamlarında da istediği başarıyı yakaladı. Telefonun bu kadar çok tercih edilmesinin ana nedenlerinden biri ise HTC’nin sürekli olarak sistem güncellemeleri yapması gösteriliyor. Zira HTC 10 serisinde yazılımsal olarak sürekli güncel kalmayı başarıyorsunuz. Bu yönde dün itibariyle HTC 10 için bir güncelleme daha geldi.

Sistem Güncelleştirmesi Geldi

Yayınlanan güncelleme ise sistem alanında oldu. Android sürümden çok sistem için yapılan güncellemede birçok konuda ise telefonun eksikleri kapatıldı. 482 MB boyuta sahip olan yeni güncelleştirme içerisinde ise genelde güvenlik üzerine yapılan değişiklikler ve eklentiler dikkat çekti. Sistem içerisinde var olan hemen her güvenlik açığını kapatan ve kilit ekranı deneyimini de arttıran yeni güncellemeyle beraber ekstra birkaç özelliğinde kullanıcılara sunulduğunu söylemek gerekiyor.

 Sistem Optimizasyonunda İyileştirmeler

Yayınlanan bu kapsamlı güncelleştirmeyle beraber sistem güvenlik açıklarının kapatılmasının yanı sıra Android sürüm iyileştirmeleri de yapıldı. Çok daha akıcı menü kullanımı yapmak ve donma sorunlarını gidermek için var olan Android sürüm ile tam uyumlu hale getirilen sistemin dışında kamer içinde birkaç güncelleştirme yapıldı. RAW görüntü çekiminde yaşanan kalite sorunları, kamera ekranında anında çekim özelliği gibi birçok kamera özelliği de yenilendi. Aldığı en kapsamlı güncelleştirmelerden biri olan sistem güncelleştirmesiyle beraber HTC 10 serisinin genel sorunlarının çözüldüğünü de söyleyebiliriz. Henüz güncellemenin yeni yayınlanmasına rağmen ise HTC, yeni amiral gemileri için güncellemelerin devam edeceğini de açıkladı. Bundan sonra hangi alanda güncelleştirme olacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler