HTC 10 Depolama Alanında Hamle Yaptı

HTC’nin yeni amiral gemisi HTC 10 modelinin rakipleri karşısında daha geç bir zamanda tanıtılmasıyla birlikte markanın eleştiri oklarına hedef olduğu hatırlanıyor. Fakat cihazın Tayland’da satışa sunulmasının ardından ortaya çıkan gelişmelerle birlikte HTC’nin neden beklenilenden daha geç bir tarihte cihazı gün yüzüne çıkardığı anlaşılmaya başlandı.

Kırmızı Renk Seçeneğiyle HTC 10

HTC 10 amiral gemisi modelin beklenmedik bir şekilde kırmızı renk seçeneği de satışa sunuldu. Özgün tasarımının yanı sıra cihazın kırmızı renk seçeneğiyle de satışa sunulması teknoloji dünyasında büyük bir yankının meydana gelmesini sağladı.

Bilindiği üzere ilk etapta cihazın sadece altın, gri ve gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulacağı açıklanmıştı. Kırmızı renk seçeneğinin sunulması ise teknoloji tutkunları için büyük bir sürpriz oldu.

Dünya genelinde genel olarak kırmızı HTC 10 modelinin kadınlar tarafından ilgi göreceği tahmin ediliyor.

Bir Diğer Yenilik İse Depolama Alanı

Son zamanlarda akıllı telefon pazarında zor durumlar yaşayan HTC’nin yeniden harekete geçtiği ve bu kapsamda kullanıcıların memnun edilmesi için tüm hamlelerin yapıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Kırmızı renk seçeneğinin yanı sıra HTC bir hamle daha yaparak cihazın 64 GB depolama alanına sahip bir versiyonunu da gün yüzüne çıkardı.

Ayrıca diğer versiyonların yanı sıra 64 GB depolama alanına sahip olan HTC 10 modelinin daha hızlı bir okuma ve yazma değerlerine sahip olduğu belirtiliyor. Bu sayede HTC 10 64 GB versiyonuna sahip kullanıcılar dosyalarını çok daha hızlı bir şekilde aktarabileceği ifade ediliyor.

Aktarma ve okuma hızında yaşanan artışın sadece hız konusunda değil enerji verimi açısından da oldukça büyük bir önem taşıdığının altı çiziliyor. Depolama alanında artışın sağlanması, renk seçeneklerinin artırılması ve aktarım hızında meydana gelen güncellemenin sayesinde HTC 10 modelinin rakipleri karşısında oldukça avantajlı bir hale geleceği düşünülüyor. Tüm bu yeniliklerle birlikte markanın akıllı telefon pazarında tekrar atağa geçmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak olan satış rakamlarıyla birlikte rakip modeller karşısında nasıl bir satış grafiğinin çizileceği merak ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra HTC 10 modelinde harici depolama seçeneğine yer verilmediği de dikkatlerden kaçmıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler