HP İle En İyi Android Deneyimine Hazır mısınız?

İnternet kullanımın ve eğlenceli vakit geçirmenin en fazla tercih ettiğimiz platformlardan olan bilgisayarlar, son zamanlarda yerini akıllı telefonlara bıraktığını biliyoruz. Bunun sebebi ise dokunmatik paneli ve Android işletim sistemi cihazlara uygulama geliştirme sürecinin artması olarak söyleyebiliriz. Kullanıcılar tarafından beğenilen ve sevilen Android işletim sistemi artık sadece telefonlar ve tabletler için değil, bilgisayarlar içinde kullanılabilir bir hale geldi. İşte bunlardan birisi olan HP marka Chromebook, bize olağanüstü bir deneyim sunuyor.

Dokunmatik özelliği ile gelen HP markasının Chromebook adlı laptop cihazı; Android işletim sistemiyle entegreli bir şekilde çalışıyor. Bu cihaz üzerinde Android işletim sistemi için geliştirilmiş bütün ürünler çalışabilir ve başarılı deneyimler sergiliyor.  Ama bu cihaz içerisindeki işletim sisteminin Android veya Windows olmadığını hatırlatalım!

Google Os tabanlı bilgisayar!

Google I/O 2016 etkinliğinde bu bilgisayar modelleri ile ilgili haberler paylaşılmıştı. Bu etkinlikle bu işletim sistemine sahip olan cihazlar, Android işletim sistemi için geliştirilmiş uygulamaları çalıştırabilecek bir kabiliyete geleceği açıklandı. Böyle güzel bir özellik ile amaca yönelik alınabilecek bir ürün olduğunu söylememiz gerekiyor.

Google bu ürünü daha çok web deneyimi isteyen kullanıcılara yönelik geliştirdiğini hatırlatalım. Bu bilgisayarda öyle büyük şeyler yapmak biraz hayalden öteye geçmeyeceğini ve basit işlemleri yapabilecek güçte olduğunu hatırlatalım. Sosyal medyalarda takılmak isteyen ve uzun şarj ömrü ile hafiflik arayan kullanıcılara yönelik olan bu işletim sistemi; hedeflediği amaçlar için oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

bilgisayarda-en-iyi-android-deneyimi-hp-yeni-dokunmatik-chromebook-unu-tanitti-705x290

HP Chromebook 11 G5

Dünyada önemli bir yere sahip olan Hp laptop üretici markası, HP Chromebook 11 G5 ürünü için şuan bu teknoloji kullanılabilir bir durumda olduğunu söylüyor. Şuan diğer Chromebook ürünleri için bir şey söyleyemesek de bundan sonraki üretilecek olan cihazlar bu özelliğe sahip olacağı söyleniyor.

HP Chromebook 11 G5 Teknik özellikleri

Ülkemizde satışa sunulmayan HP Chromebook 11 G5 fiyatı 190 dolar civarında olduğunu ilk başta söyleyelim. Cihaz 11.6 inç boyutlarına sahip. Cihaz üzerinde İntel Celeron N3060 işlemci ile geliyor. En önemli özelliği ise 12.5 saat batarya ömrüne sahip olan bu cihaz, size olağanüstü bir internet deneyimi sunuyor. Bu ürün Ekim akında satışa sunulacağı ve her ülkeye sunulmayacağı açıklandı!

Popüler Haberler

İlgili Haberler