HP ENVY 13 İncelemesi

HP ENVY 13, şık ve ince tasarımı bunun yanında hafifliğiyle son derece iddialı bir cihaz. İşte bu ürünün detaylı incelemesini sizler için hazırladık.Envy 13 hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Kompakt boyutlarıyla kullanışlı bir cihaz olan ENVY 13, uçak modunda 5 saatlik pil ömrü sunmasıyla büyük hayal kırıklığına neden oldu. Rakiplerinin yanında berbat diyebileceğimiz bu pil ömrü cihazın tüm güzellikleri lekeyecek nitelikte. Fiyat bakımından 3999 TL’den satışa sunulan ENVY 13, ZenBook’un tepe modellerinden biraz daha pahalı. Bu farklılıkta Skylake işlemcinin farkı diyebiliriz. Genel özetin sonucu olarak pil ömrü dışında memnun kalacağınız bir cihaz diyebiliriz. Şimdi detaylı incelememize başlayalım.

Laptoplar her ne kadar mobil kullanıl için üretiliyor olsa da her zaman yüksek verim veren modeller ortaya çıkmıyor. İstisna olarak birkaç model bu genellemeyi bozuyor. Buna örnek olarak MacBook Air’ı gösterebiliriz. Bugün incelediğimiz HP ENVY 13’te MacBook Air ile rekabete girebilecek kadar ince ve hafif.

12.9mm kalınlığındaki ENVY 13, MacBook Air’den 10 gram daha ağır. İçerisinde Skylake işlemcisi taşıyan cihaz, bu konuda performans isteyenlerin beklentilerini karşılıyor.

Cihaz tasarım konusunda da Air modellerinden geri kalmıyor. Fırçalanmış alüminyum yüzeydeki en önemli detay bilgisayarın ince olması, yalnızca 12.9mm kalınlığındaki bilgisayar, son derece pratik bir kullanım sunuyor. 1.27 kilogram ağırlığı da cihazı taşınabilir kılıyor.

Gümüş renkte olan cihazın arkasında sadece HP logosu bulunuyor. İç tarafında da sade bir tasarımı bulunan laptop’ta ekran siyah rengiyle tasarımdan bağımsızlığını ilan ediyor. Ekran çerçevelerinin kalınlığı da gözden kaçmıyor.

Teknik detaylar

HP ENVY 13, 13.3 inç boyutunda Full HD görüntü veren IPS panele sahip bir ekranla beraber geliyor. Cihaz gücüsüyse Intel’in yeni nesil Skylake işlemcisinden alıyor. Çare i7 işlemcinin bulunduğu cihazda 8 GB RAM, 256 GB M.2 SSD ve Intel HD Graphics 520 bulunuyor.

PCMark 8 testine göre ENVY 13, sadece 3 saat 30 dakika içinde pilini sonuna dek tüketiyor. Bu da aynı işlemcinin yer aldığı ZenBook UX305’ten 3 saat daha az pil ömrü sunduğu anlamına geliyor. Bir diğer rakip Dell XPS 13’se aynı testten 4 saat 20 dakika sonucunu almayı başarıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler