Holophone Telefonlar Geliyor

Çinli teknoloji firmalarının son dönemde akıllı telefonlara bir hayli önem vermeye başladı. Son dönemde bu nedenle önce adı duyulan teknoloji devleri bir bir akıllı telefon ürünlerini pazara sunmaya başladı. Daha sonra ise Çin merkezli yeni firmalarda kendisini bu alanda göstermeye başladı. Bir bir piyasaya yeni Çin üretim telefonlar sürülürken bu alanda yeni bir firmada adını bambaşka bir cihaz ile duyurdu. Çin merkezli olarak bilinen Akyumen firmasının yeni akıllı telefonu olarak piyasaya sürülecek olan Holophone isimli ürün ise akıllı telefon alanında bir ilk olacak. Zira gelen ilk bilgilere göre Holophone akıllı telefonları sadece bir telefon olarak sınırlandırılmayacak. Bunun dışında telefonlar bilgisayar tarafından yerine getirilebilecek birçok işlemi de yerine getirebilecek.

Dahili Projektör Yer Alacak

Gelen ilk bilgilerle beraber telefonda en çok dikkat çeken özelliklerden biri dahili projektöre sahip olması oldu. Bu sayede kullanıcılar doğrudan ekranlarındaki görüntülerini yüzeylere yansıtabilecekler. Bu sayede aynı zamanda sunumlar içinde yardımcı cihazlardan biri olarak kullanılacağı da açıklanan cihazların projektör desteği vermesiyle beraber ekran boyutunun da 7 inç gibi dev bir rakamda olduğunu da belirtelim. Bu sayede çok daha görüntü yansıtılması için gereken alanda sağlanmış olacak. Tabi yansıtma teknolojisinin ne gibi bir alanda ve nasıl bir şekilde gerçekleşeceği ise şuan için bilinmiyor.

Hem Windows 10 Hem Android İşletim Sistemi

Bunun yanında telefonların en büyük farklarından bir tanesi de çift işletim sistemine sahip olması oldu. Zira gelen bilgilere göre telefonda iki farklı işletim sistemi kullanılacak. Kullanılan bu işletim sistemleri için ilk olarak Windows 10 daha sonra ise Android işletim sistemi olduğunu da belirtelim. Genelde sunumlar ve projektör için Windows 10 işletim sistemi kullanılacağı ve bunun dışında uygulama destekleri ve uygulama zenginliği içinse Android işletim sistemi kullanılacak. Bu sistemle beraber telefonun rakiplerine göre bir hayli çok tercih edileceği de düşünülüyor. Fakat şuan için telefonun Avrupa pazarında da satışa sunulup sunulmayacağı konusunda da her hangi bir açıklama bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler