HoloLens 24 Çekirdekli İşlemci İle Geliyor

Microsoft tarafından VR teknolojileri için yeni ürün geliştirilmemesi uzunca bir süre eleştiri almıştı. Teknoloji devi ise sanal gerçeklik teknolojileri konusunda yaptığı açıklamada VR teknolojilerinden çok daha profesyonel bir sistem üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Yapılan açıklamanın hemen ardından ise Microsoft’un yeni teknoloji ürünleri hakkında da ilk detaylar ortaya çıkmaya başlamıştı. Ortaya çıkan detaylarla beraber HoloLens adı verilen ürününü de tanıtan Microsoft yaptığı açıklama ile beraber artık arttırılmış gerçeklik alanında da yeni ürünler ortaya koyacağını da kanıtlanmış oldu. Bununla beraber yeni arttırılmış gerçeklik cihazlarının da nasıl kullanılacağı ve nasıl bir sisteme sahip olacağı konusunda da yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

Arttırılmış Gerçekliğin İlk Temsilcisi Olacak

Bununla beraber Microsoft HoloLens gözlüklerin ilk detayları da ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan ilk detaylarda ise HoloLens gözlüklerin tam 24 çekirdekli bir işlemciye sahip olacağı da açıklandı. Elde edilen bilgilerle beraber 24 çekirdekli işlemci kullanması sayesinde yansıtılan görüntülerin donma ve benzeri bir sorun yaşamadan doğrudan görüntülenmesini sağlayacak olan HoloLens cihazlarının ilk etapta kask modellerinin geleceği de açıklandı. Kask modellerinde ise işlemcinin yanı sıra VR teknolojilerinde yer alan yansıtıcılar ve benzeri ögelerde yer alacak. Tüm bu hizmetler sayesinde arttırılmış gerçeklik deneyimi konusunda da epey bir ayrıcalık sunacak olan Microsoft’un ürünü için fiyat açıklaması da geldi.

Gözlük Modeli Daha Sonra Gelebilir

Kask şeklinde olacağı düşünülen HoloLens’in daha sonraki modellerinde ise sadece gözlük boyutunda olacağı iddia ediliyor. Özellikle son dönemde VR cihazlarında kalınlıkları nedeniyle eleştirilmesi Microsoft’un bu alanda özel bir çalışma yapacağının da kanıtı. Tabi tüm bu çalışmalar ve kasa tasarımının yakın zamanda net olarak ortaya çıkması beklenmekte. Şuan için net bir bilgi olmadığı gibi ürünün gözlük modelinin geleceği de düşünülüyor. Açıklanan bilgilerle beraber tahmin edilen satış fiyatının ise 4000 dolar civarında olması da bekleniyor. Tabi bu rakamın da henüz netleşmediğini belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler