Hem akıllı hem de dayanıklı telefonlar!

Gündelik hayatta genelde Gorilla Glass gibi ekran koruyucuların yanı sıra bir de cihazı ufak tefek dış etkenlerden koruyacak bir kılıf bulduk mu, telefonumuzu büyük oranda sağlama alıyoruz demektir.

Ancak, bazen işimiz gereği bazen de adrenalin tutkunları için akıllı telefonların fazladan sağlamlığa ihtiyacı olabilir. İşte günümüzde kolayca ulaşabileceğiniz birkaç sağlam telefonu sizler için derledik. Unutmayın, cihazlar yeteri kadar sağlam olsa da sertifika sahibi oldukları durumlara karşın bile problem yaşanmasına neden olabilirler. İşte bu yüzden cihazınızı korumayı unutmayın.

Samsung Galaxy S7 Active

Samsung Galaxy S7 Active

Samsung Galaxy S7 Active, standart model Galaxy S7 ile aynı özelliklere sahip. Sadece daha kalın bir pili bulunuyor, bu nedenle kasası da daha kalın.

Sağlam kasası ile IP68 sertifikasına ve MIL-STD-810G özelliklerine sahip. Cihaz düşmeye, darbeye, ısıya oldukça dayanıklı. Ancak Consumer Reports dergisinin yaptığı su geçirmezlik testlerini geçemedi. Yine de en sağlam telefonlar listesinde yerini almayı başardı.

LG V10

lg-v10-1469346407

Eylül ayında bir üst versiyonu LG V20’nin tanıtılması beklenilen LGV10, MIL-STD-810G sertifikasına sahip olmasa da birçoğundan başarıyla geçti. Cihazın çerçeveleri paslanmaz çelikten. Darbeye karşı oldukça sağlam olan telefonda çift ekran, çift ön kamera, yüksek kalitede ses kaydı gibi özellikler bulunuyor.

Cat S60

cats60

Cat S60, sağlamlığının yanı sıra termal kameraya sahip ilk ve tek telefon olarak da göze çarpıyor. Bu akıllı telefon, akıllı olduğundan daha fazla sağlam okuduğunu söyleyebiliriz. 5 metreye kadar, 60 dakika su geçirmezlik özelliğine sahip Cat S60 aynı zamanda MIL-STD-810G kapsamında yapılan birçok testten alnının akı ile geçmeyi başarmış.

Samsung Galaxy S6 Active

s6-active-1

Bir üst modeli Samsung Galaxy S7 Active çıkmış olsa da bu Galaxy S6 Active’i hali hazırda bulunan en dayanıklı telefonlar listesine almamızı engellemiyor. IP68 sertifikasına sahip telefonun S7 Active benzeri bir su sızdırma sorunu da bulunmuyor. Yine Galaxy 7 Active’deki gibi S6 standart modeli ile arasındaki tek fark bataryasının daha fazla güce sahip olması.

Kyocera DuraForce XD

kyoceraduraforcexdlarge-840x692

Özellikleri yani donanımsal bileşenleri mütevazı olsa da Kyocera DuraForce XD hem IP68 sertifikasına sahip hem de birçok daha pahalı telefonun aksine MIL-STD-810G sertifikasına sahip.

Popüler Haberler

İlgili Haberler