Güneş Enerjisiyle Çalışan Taşınabilir Jeneratör

Günümüzde akıllı telefonlardaki pil ömrü hepimiz için önem teşkil ediyor. Kısa pil ömrünü uzatmak için daha uzun ömürlü piller, hızlı dolan bataryalar veya daha farklı powerbank’ler her geçen gün karşımıza çıkıyor. Bunlarla beraber sürekli yeni teknolojiler üzerinde de çalışmalar yapılıyor. Renogy Phoenix isimli bir şirket ise güneş enerjisiyle çalışabilen taşınabilir çanta boyutunda bir jeneratör geliştirdi. Bu jeneratör uzaktan baktığınızda bir evrak çantasını andırıyor, bünyesinde ise güneş panellerini barındırıyor.

Renogy tarafından yapılan açıklamaya göre yüzde 100 güneş enerjisiyle çalışan çanta tipli jeneratör aynı zamanda elektrik prizi veya otomobil çakmağı aracılığıyla da şarj olabiliyor. 16.000 mAh pil kapasitesi bulunan cihaz 1.500 şarj döngüsüne sahip bu sayede GoPro, iPhone, iPad Air, Kindle Oasis, DSLR kamera ve dizüstü bilgisayar bir pek çok tipte cihazı defalarca şarj edebilecek. Yüksek çözünürlüğe sahip LCD ekranlı jeneratör acil durumlarda veya doğa seyahatlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış. Cihaz 4,8 kilogram ağırlığında ve bu sayede dilediğiniz yere kolaylıkla taşımanız mümkün. Bir kampa gittiğiniz zaman gece geç saatlerde çadırınızı aydınlatmak için cihazın 3 watt LED aydınlatmasını kullanmanız da mümkün.

Beğenileri Toplayacak

Renogy CEO’su Yi Li, yüzde yüz güneş enerjisini güvenilir, uygun fiyatlı ve pratik bir kullanımla sunma hedefiyle bu ürünün geliştirildiğini belirtti. Kullanıcıların bu cihazdan oldukça memnun kalacağı vaat edildi. Güneş enerjisiyle çalışan jeneratör şu anda Amazon’da 588 dolar satış fiyatı üzerinden kullanıcısıyla buluşuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler