Gorilla Glass 5 Alacak Telefonlar Belli Oluyor

Akıllı telefonlarda en önemli konulardan biri olarak gösterilen güvenlik konusu sadece telefonların yazılımsal olarak güvenliği için değil telefonların fiziksel olarak da güvenliği için oldukça önemli bir konu haline gelmeye başladı. Son dönemde birçok markada bu nedenden dolayı akıllı telefonları özel kasa tasarımları ile yayınlamaya başladı. İlk olarak su geçirmez özelliklere sahip kasalar, ardından toza karşı dayanıklı kasalar derken son olarak da düşme ve darbelere karşı korumalı kasalar piyasaya sürülmeye başlandı. Yeni yeni birçok akıllı telefon markasının tercih etmeye başladığı güvenlikli telefon kasalarının yanı sıra artık telefonlarda kullanılan ekranlar içinde yeni güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Bu konuda ise en büyük adım kırılmaz cam olarak bilinen Gorilla Glass camlarından geliyor. Telefonların düşmeye karşı çok daha sağlam olmasını sağlayan Gorilla Glass camları için yeni versiyon tanıtımı ise geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Gorilla Glass 5 Çok Daha Dayanıklı

Yapılan tanıtımla beraber artık Gorilla Glass 5’in eski versiyonlara göre çok daha dayanıklı olduğu belirtildi. Eski versiyonlara göre en az %80 daha dayanıklı olduğu açıklanan ve artık telefonların düşmeye karşı ekstra koruma kazanmasına olanak sağlayacağı açıklanan Gorilla Glass 5 için yavaş yavaş yeni detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada en çok merak edilen konu ise yeni camların hangi telefonlarda kullanılacağı olmuştu. Fakat çıkış tarihi açıklanmadığı için ilk aşamada bu konudan bilgi verilmemişti.

İlk Olarak Samsung Ve Apple Kullanacak

Bununla beraber yakın zamanda yeni camlar için bir açıklama daha yapıldı. Yapılan açıklamayla beraber yeni camları ilk olarak hangi telefonların kullanacağı da belirtildi. Bu noktada Gorilla Glass 5 camlarını ilk olarak Samsung’un Note 7 ile beraber kullanacağı açıklandı. Bunun dışında Samsung’un en yakın rakiplerinden biri olan Apple’ın da iPhone 7 serisinde Gorilla Glass 5 camları kullanacağı açıklandı. Henüz her iki firma içinde bu konuda resmi bir işaret verilmedi. Fakat camların çoktan üretime başlamasıyla beraber artık bir nevi Gorilla Glass 5 camlarını bu iki modelde kullanılacağı ise kesinleşti.

Popüler Haberler

İlgili Haberler