Google’ın Akıllı Saatinin Görüntüleri Sızdırıldı

Akıllı telefon teknolojilerinden sonra akıllı telefonlarla uyum içerisinde çalışan giyilebilir teknoloji ürünleri de büyük oranda ilgi görmeye başladı. Her geçen gün giyilebilir teknoloji alanında da yeni bir ürünle karşılaşmaya başladık. Özellikle akıllı saatlerde ciddi bir patlama yaşandığı da bilinen bir gerçek. Dünyaca ünlü teknoloji markaları tarafından sürekli geliştirilerek yeni özellikle kazandırılarak piyasaya sürülen akıllı saatlere bir yenisi daha ekleniyor. Bu kez ise akıllı saati ile gündeme gelecek olan firma Google. Daha önce akıllı gözlük adı verilen Google Glass ile giyilebilir teknolojiye giriş yapan Google’ın bu kez gelişmiş teknolojilere sahip akıllı saatleriyle giyilebilir teknolojilere giriş yapması bekleniyor.

İlk Görseller Sızdırıldı Bile  

Henüz Google tarafından üretilecek olan akıllı saatler söylentileri dolaşmaya başlamış olsa da şimdilerde ise saate ilişkin yeni görseller sızdırıldı. Sadece tasarımı değil bunun dışında teknik bazı detayları da ortaya çıkan saatin genel olarak dairesel bir tasarıma sahip olacağı belirtiliyor. Sızdırılan görsellerde de dairesel tasarımların olduğu kanıtlanırken Google’ın nasıl bir sistem kullanacağı da merak konusu olan bir diğer nokta oldu. Henüz saatlerin teknik özellikleri hakkında çok fazla detay yok fakat saatin iki farklı model olacak kesin.

İki Farklı Model İle Piyasaya Girilecek

Sızdırılan görsellerle beraber saatlerin Angelfish ve Swordfish olarak iki farklı model ile piyasaya sürüleceği de ortaya çıktı. İlk modelin çok daha büyük ve özellik bakımından da çok daha gelişmiş olması bekleniyor. Özellikle saatin yazılımsal özelliklerinin çok daha üst düzey olması bekleniyor. Bunun tersine Swordfish modelinin ise Android Wear 2 sistemine sahip olacak bir model olacağı ve nispeten daha küçük bir tasarım ve daha az sistem özelliklerine sahip olacağı açıklandı. Henüz iddia konusunda bir açıklama yapılmazken her iki modelinde fiyat aralığının özelliklerine göre değişmekle beraber piyasaya göre çok daha makul akıllı saat fiyatlarına sahip olacağı da düşünülüyor. Saatlerin piyasaya çıkışının ise yakın zamanda Google tarafından yapılacak açıklama ile ortaya çıkması bekleniyor. Google şuan için bu konuda sessizliğini koruyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler