Google Pixel Üretimi Hakkında Çıkan İddialara Yanıt Verdi

Google, Pixel serisini piyasaya süreli henüz bir yıl olmadı. Şirketin büyük beklentilerle ürettiği Pixel serisinin üretiminin sonlandığı dair iddialar son zamanlarda teknoloji dünyasında yayılmıştı. Google yaptığı açıklama ile bu iddialara noktayı koydu.

İlk Olarak Reddit’te Yayınlandı

Reddit’te açılan bir başlık Pixel ve Pixel XL üretiminin sonlandırdığı iddialarının yankılanmasına sebep olmuştu. Pixel XL akıllı telefon siparişi veren bir tüketici ve TELUS adlı telekomünikasyon şirketi arasında gerçekleşen bir e-posta yazışması sayesinde iddialar ortaya çıkmıştı. Pixel XL siparişinde bulunan kişiye, TELUS yanıt olarak ürünün üretilmemesi sebebiyle teslim edilemeyeceğini bildirdi. Verilen yanıtta tam olarak, Google tarafından Pixel serisinin üretimine son verileceği ve bu akıllı telefonun daha fazla envanterinin alınmayacağı, bu nedenle seçilmiş olan modelin siparişinin gerçekleştirilemeyeceği ifade edildi.

Pixel Serisinin Üretimine Devam Edilecek

Google yaptığı resmi açıklama ile bu iddiaları tamamen reddetti. Şirket, Kanada’daki Pixel XL talebinden son derece heyecan duyduklarını ve TELUS’un şu an için Pixel modellerinin stoklarına sahip olmadığını ifade etti. Google, iş ortaklarıyla birlikte perakende kanalları aracılığıyla cihazın tekrar stoklara girmesini sağlayacaklarını ve Pixel serisinin üretimine devam edileceğini belirtti.

Popüler Haberler

İlgili Haberler