Google Pixel Ses Sorunu Donanımsal Olarak Açıklandı

Kısa süre önce piyasaya sürülen yeni akıllı telefon modelleri arasında bulunan Google Pixel birçok ilki beraberinde getirmişti. İlk olarak söz konusu akıllı telefon modelinin Google adı ile çıkarılan ilk serilerden biri olması telefonun özelliklerinden önce adı ile dikkatleri üzerinde toplamasını sağlamıştı.

HTC tarafından üretilse de Google adı ile piyasaya sürülen telefonun çıkışından itibaren ise belli başlı sorunlar gündeme gelmişti. Öncelikle telefonun donma sorunları yaşadığı ardından ise son dönemde çok sık görmeye başladığımız pil sorunları yaşadığı gündeme gelmişti. Hatta ani olarak kapanmalara ve telefonun şarjının birden bitmesine neden olan pil sorunları Apple’ın iPhone 6 serisinde yaşanan sorunları da hatırlatmadı değil.

Google Pixel Sorunları Güncelleme İle Çözüldü

Gerek yaşanan pil sorunları gerekse de donma yaşandığı iddia edilen sorunlar ise doğrudan yazılım güncellemeleri ile çözüme kavuşturulmuştu. Sorunların tamamen yazılımsal olduğunu açıklayan Google, yeni Android sürümüyle beraber sorunu sıfıra indirdi.

Google Pixel

Ama Google Pixel serisi için sorunsuz günler uzun sürmedi. Kullanıcılardan gelen mesajlarla beraber ortaya çıkan yeni sorunlarda ise Google Pixel serisinde bu kez ses sorunları yaşanmaya başladığı belirtilmişti. Yaşanan ses sorunları sonrasında Google ise ardı ardına şikayetler gelmesi üzerine bir açıklama yaptı. Google tarafından yapılan açıklama ise Google Pixel kullanıcılarını üzecek cinsten.

Tamir Programı Başlatılacak Mı?

Teknoloji devi açıklamasında yer verdiği Google Pixel için yaşanan ses sorununun donanımsal bir sorun olarak karşılarına çıktığını doğruladı. Bazı modellerde kusurlu ürün olarak yaşandığı düşünülen ses sorunlarını çözebilmek için ise yeni bir tamir programı başlatılacağı da gündeme gelmeye başladı. Fakat Google tarafından şimdilik böyle bir açıklama yok.

Sadece sorunun donanımsal olarak yaşandığının belirtilmesi üzerine yapılan açıklamada telefonun yetkili servislere götürülmesi durumunda garanti kapsamında yani ücretsiz olarak onarılacağı da belirtilmekte. Haliyle şimdilik bu soruna özel bir tamir programı beklememek gerekiyor. Tabi şunu ekleyelim eğer ürün gerçekten kusurlu bir ürün ise ve yaşadığınız sorun ses sorunu ise cihaz birebir olarak değiştirilebilecek. Google açıklamalarından bunu net bir şekilde anlayabiliyoruz. Değişim için her hangi bir şart aranır mı merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler