Google Kendi Android Ekibini Kuracak

İnternet devi olarak bilinen Google son dönemde yaptığı atılımlarla beraber artık sadece internet devi olmaktan çıktı. Bunun yanında artık donanım araçları ve yazılımlar konusunda da birçok atılım yapan dev şirket özellikle mobil teknolojiler için Android işletim sistemini satın alır almaz bu alanda başı çeken bir firma haline gelmeye başladı. Birçok dünyaca ünlü akıllı telefon markasının kullandığı Android işletim sisteminin yayınlanmasını ve geliştirilmesini üstlenen Google Android işletim sistemi için yine kendi geliştirdiği uygulamaları ve uygulama mağazalarını da kullanma kararı almıştı. Bun noktada sadece ana işletim sistemi yazılımı değil bunun yanında uygulama geliştirme konusunda da yeni adımlar atmaya başlayan teknoloji devinden bir hamle daha geldi. Yaptığı açıklama Google artık kendi Android geliştirici ekibini yetiştireceğini açıkladı.

Sistem Hindistan’da Kurulacak

Teknoloji devinin Android geliştiriciliği konusunda yeni bir iş ortaklığına gideceğini açıklamasıyla gözler Google’a çevrildi. Firma ilk olarak genç geliştiricilere eğitim vereceğini açıkladı. Yapılan açıklamada ilk olarak 2 milyon gencin Android geliştiricisi olmak için eğitileceği ve tüm bu sistemin Hindistan’da kurulacağı açıklandı. Teknoloji pazarının en büyük merkezlerinden biri olan Hindistan üzerinde yapılan bu yatırımlar beraber Apple’a da rakip olacağını açıklayan Google şimdiden çalışmalara da tüm hızı ile başladı.

İlk Rakam 2 Milyon Daha Sonra 4 Milyon    

Bu noktada yapılan açıklamalara bağlı olarak Google’ın ilk olarak 2 milyon gence eğitim vereceği açıklandı. Açıklanan ilk rakamlar sonrasında ise Google’ın kendi ekibini yine bu merkezler üzerinden genişleteceği de düşünülüyor. Bir nevi kendi ekibi için eleman yetiştirecek olan Google’ın bundan sonraki aşamada da eğitim vereceği kullanıcı sayısının 4 milyonu bulacağı da belirtiliyor. Amacının Hindistan pazarını da eline geçirmek olduğu açıklanan Google’ın attığı tüm bu adımlara rakip firmalardan nasıl bir karşılık geleceği de merak konusu. Zira Apple’ın da Hindistan’da benzeri bir yöntem kullandığını ve bir nebze olsun başarıyı yakaladığını da biliyoruz. Google’ın pazara girişi nasıl bir etki yaratacak merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler