Google Home İçin Yeni Güncelleme Yayınlandı

Son dönemde popüler olan teknolojilerden birisi de akıllı ev asistanı teknolojisi. Akıllı telefonlar, akıllı saatler sanal gerçeklik gözlükleri derken artık bu alanda adını sıkça duymaya başladığımız yeni sanal asistan teknolojileri ile karşı karşıya kalır olduk. İşte bu teknolojiler arasında en popüler olanlarından birisi ise Google Home.

Aslında belli bir bölgede satışa çıkarılması ile beraber çok öne çıkmayacağı düşünülse de Google Home sanal asistanları kısa süre içerisinde oldukça dar bir alanda kullanılmasına karşın bir hayli beğeni toplamış ve kısa sürede beklenenin çok daha üstünde satış rakamı elde etmeye başlamıştı. Google ise yeni asistanlarını sürekli olarak güncellemeye devam ediyor.

Google Home Yeni Alışveriş Güncellemeleri

Bu noktada sesli asistan için yeni gelen güncellemelerden birisi de geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Tıpkı Amazon asistanlarında olduğu gibi çok daha işlevsel hale gelmesi için yayınlanan yeni özellik sayesinde artık Google Home ev asistanlarında alışveriş sistemleri de kullanabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken işlem ise oldukça basit.

Google Home

Yayınlanan yeni güncellemeden sonra kullanıcıların tek yapması gereken sadece sanal asistanlarına “nasıl alışveriş yaparım?” sorusunu sormak. Bu soruyu sorduktan sonra ise satın almak istediğiniz ürünün adını söylemeniz durumunda doğrudan Google arama motoruna bağlanan cihaz sizin için alışveriş siteleri üzerinden kısa sürede ürünün siparişini verebiliyor.

Ne Kadar Güvenli Bir Sistem?

Google Home ülkemizde kullanımı olmayan bir akıllı ev asistanı olarak bilinmekte. Her ne kadar ülkemizde kullanımı olmasa da uzun vadede ülkemizde dahil daha birçok ülkede satışı yapılacağı düşünülen teknolojinin bu yeni güncellemesi akıllara güvenlik sorusunu da getirdi. Ödeme bilgilerini ve adres bilgilerine alışveriş için ihtiyaç duyan cihazın bu bilgileri nasıl koruyacağı soru işareti olurken bu konuda da Google önlemler aldığını ortaya koydu.

Google tarafından güncelleme ile alınan önlem ise akıllı telefonlara dayanıyor. Yani sistemi kullanabilmek için e-ticaret kullandığınız bir akıllı telefon kullanmanız gerekecek.

Yani sipariş aslında akıllı telefon üzerinden verilmiş olacak. Bu durumda da aslında doğrudan sistem kullanılmadığı için çok kolay bir şekilde satın alma işlemi gerçekleştirilecek. Google Home yeni güncellemesi bakalım ne kadar başarılı olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler