Google Chrome’da Sanal Gerçeklik Devri Başlıyor

İnternet tarayıcıları içerisinde en fazla tercih edilmesiyle ön plana çıkan Google Chrome’dan sanal gerçeklik konusunda ilk adım geldi. Yayınlanan son güncelleme ile artık Google Chrome, Google DayDream’i desteklemeye başladı.

PlayStation Vr, Oculus Rift, Samsung Gear VR, HTC Vive ve Google DayDream ile birlikte sanal gerçeklik yarışında oldukça çetin bir rekabete tanık oluyoruz. Tüm sanal asistanlar sahip oldukları yeteneklerine ek olarak her gün daha da gelişme çabası gösteriyor. Sıradaki hamle ise Google’dan geldi. Yapılan açıklamaya göre son Google Chrome güncellemesi ile uyumlu olduğu belirtilen Android telefonlarda DayDream kullanmak mümkün olacak. Günümüzde 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Google Chrome’un sanal gerçeklik dünyasına girişi de böylece gerçekleşmiş oldu.

Google DayDream Hangi Cihazlarda Çalışacak?

Google ile ilgili gelişmelerde doğal olarak aklımıza ilk gelen modeller Google Pixel ve Google Pixel XL oluyor fakat bu sefer Google çemberi daha da genişletmiş bulunmakta. Google DayDream, ZTE Axon 7 ve Moto Z mobil cihazlarda da aktif durumda olacak. Ayrıca yakın bir zamanda Asus Zenfone AR ve Huawei Mate 9 Pro gibi akıllı telefonların da bu özellikten faydalanması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler