Samsung ve Apple’dan Beklenmedik Saat Kararı

Ünlü arama motoru Google’ın “Android Wear” adlı oyunundaki en ciddi ortakları, senenin en büyük alışveriş dönemine biraz dikkatli bakmayı uygun görüyor. LG, Huawei ile Motorola, bu noel aşamasında yeni akıllı saatlerini piyasaya çıkarmayacak gibi görünüyor.

Hal böyle olunca da Apple ile Samsung’un noel öncesinde akıllı saat satışlarını hemen hemen tamamen ele geçirmeleri sürpriz görünmüyor. Ayrıca Apple, fitness alanına odaklanan yeni Apple Watch Series 2‘sini henüz açıklamış ve orijinal Apple Watch’un rakamlarında da indirime gitme kararı almıştı. Samsung ise şirketin kendi Tizen işletim sistemini taşıyan Gear S3‘ü büyük iddialar ile sundu.

Android akıllı saat firmalarının, yeni akıllı saatlerini IFA 2016 fuarında tanıtmaları tahmin ediliyordu fakat Asus yeni bir Android Wear saat (ZenWatch 3) tanıtan tek firma olma başarısını gösterdi.

Akıllı saat satışları belirli bir zaman içinde azalma gösteriyordu ve giyilebilir üreticileri bundan böyle yoğun bir hal alarak fitness ve moda üzerine düşmekte. Apple‘ın iPhone 7 ve Apple Watch Series 2 tanıtımı, yeni akıllı saatin fitness odaklı bütün özelliklerini sağlarken, yeni su geçirmez tasarımı da tanıtmayı ihmal etmedi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler