NBA’a Giyilebilir Cihaz Yasağı

Giyilebilir cihaz teknolojileri gittikçe popüler hale gelmeye ve geliştirilen teknolojiler sayesinde ivme kazanmaya başladı. Giyilebilir cihazlar özellikle de akıllı bileklikler ve akıllı saatler sporcular tarafından da oldukça fazla tercih ediliyor. Hatta bu ürünler içerisinde sporculara ve branşlarına özel olarak tasarlananlar bile bulunuyor. Bu durumda oyuncuların istatistiklerini kaydetmek ve bazen de reklam amacıyla bu cihazlar NBA’de de sık sık karşımıza çıkıyordu.

Şimdi de ise NBA’den giyilebilir cihazlara karşı yasak geldi. Artık oyuncuların maç sırasında hiçbir giyilebilir cihazı kullanması mümkün olmayacak. Ayrıca NBA’da oyuncu ve takım arasında yapılan sözleşmelerden, reklam amacıyla giyilebilir cihaz kullanımına zorunluluk getiren madde kaldırıldı.

Giyilebilir Cihaz Yasağı Gelir Kaybına Sebep Olacak

Bu durumunun yaratacağı problemlerin başında ürün tanıtım gelirlerinin kaybı yer alıyor. Markaların basketbolcular aracılığıyla ürün tanıtımı yaptığı dönem geride kalıyor. Böylece takımlar da giyilebilir spor ürünlerinden reklam alamayacakları için gelir kaybı yaşanması bekleniyor. Ayrıca bu teknolojiler sayesinde güncel verilerini kaydeden oyuncular da artık başka bir yöntem geliştirmek durumunda kalacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler