LG Gear VR Tabanında Büyük Değişim

Sanal gerçeklik bu dönemde en çok tartışılan ve en fazla merak edilen konuların başında geliyor. Bu senenin hemen başında düzenlenen 2016 Mobil Dünya Kongresi ile ilgili fuarda en önemli gelişmelerden birinin de sanal gerçeklik olduğu olsa gerek. Birden fazla farklı stand içinde sanal gerçeklik destekli eğlence ya da deneyim sahası yer almakta. Sanal gerçeklik ürünleri bu dönemde iki farklı kola ayrılmış bir görüntü çiziyor. Bir kulvarda HTC Vive, Oculus Rift gibi daha derinlemesine görünürken, devamında görsel sahadan daha kaliteli ve daha çok sarmalayan VR deneyimi sağlayan ürünler yer almakta.

Diğer sahada ise teknoloji amirallerinden LG’nin Gear VR’ının önde geldiği, akıllı telefona bağlı şekilde görev alan, görsel sahada geride kalan bir düşük kalitede, fakat her yere rahatlıkla götürülme özelliğine sahip ve kolaylıkla kullanıma hazır bir sanal gerçeklik çözümleri yer almakta.

Tabi LG’nin 360 VR gözlüğü bu 2. alanda yer alan bir sanal gerçeklik gözlüğü olarak anılmakta. Yer almakta olan bir diğer LG G5 arkadaşı ise 360 CAM ve başlangıçta 360 VR olması ile beraber, bütün sanal gerçeklik başlığı ya da gözlüğü sahiplerinin inceleyebileceği 360 derece ya da 180 derece video ile birlikte fotoğrafların oluşturulmasına olanak sağlıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler