Kalp Ritimlerinin Ölçümünde İddialı Akıllı Bileklik

Giyilebilir cihaz sektöründe son dönemlerde oldukça hareketlilik mevcut. Sektöre sürekli yeni ürünler dahil olurken bir yandan da şirketlerin başarı ve başarısızlık haberleri paylaşılıyor. Gittikçe değişen ve dönüşen bir sektör haline gelen giyilebilir cihaz pazarında akıllı saatler yavaş yavaş akıllı bilekliklerin yerini almaya başlıyor. Akıllı bileklik üreticileri ise geliştirdikleri yetenekli bileklikler sayesinde bu durumu engellemeye çalışıyor.

Avrupa’nın en büyük navigasyon şirketlerinden biri olarak bilinen TomTom da bu hedefi doğrultusunda yeni aktivite bilekliği Touch Cardio’yu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni cihaz hız, mesafe, adım, süre ve yakılan kalori gibi verileri ölçümleyebilecek ve bunları yaparken de kullanıcılarını sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirme hedefinde olacak.

Akıllı bileklik adından da anlaşılacağı üzere kalp ritimlerinin ölçümünde iddialı olacak. Aynı zamanda ayakta bulunduğunuz süre haricinde uyku takibi de yapabilecek. İnce tasarımlı bir yapıda olan cihazda OLED ekran yer alıyor. Touch Cardio tıpkı akıllı saatlerde olduğu gibi telefonlara gelen mesaj ve çağrıları kullanıcılarına gösterebiliyor. Akıllı bileklik elde ettiği tüm verileri TomTom MySports uygulamasına aktarıyor. iOS ve Android kullanıcılarına sunulan bu uygulama üzerinde verilerin paylaşılması da mümkün.

Bir Önceki Modelden Daha Uygun Fiyatlı

TomTom’un bir önceki akıllı bilekliği Touch with Body Composition modelinde yer alan yağ ve kas oranı ölçebilme özelliği yeni cihazda yer almıyor. Bu sebeple Touch Cardio, bir önceki modele göre daha uygun fiyatlı bir ürün olarak piyasaya sürülüyor. Gelecek ay piyasaya sunulması beklenen akıllı bilekliğini İngiltere’deki satış fiyatının 90 Sterlin olması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler