Giyilebilir Akıllı Cihaz İle Not Almak Mümkün

Not almak en büyük alışkanlıklarımızdan biri. Bir plan yaptığımızda, aklımıza bir fikir geldiğinde veya en basitinden bir alışveriş listesini bile not almayı tercih ediyoruz. Fakat bazen not almakta zorlandığımız anlar da yaşıyoruz. Telefonda olduğumuzda, kalemimiz olmadığında veya çok basit günlük bir sebep yüzünden önemli bir bilgiyi not almayı unutabiliyoruz. Bu yüzden not tutma alışkanlığımızı daha pratik bir hale getirmemiz gerekiyor. Teknolojinin geldiğin son nokta ile birlikte artık oldukça pratik sesli notlar almak mümkün. Giyilebilir cihaz ürünleri son zamanlarda büyük bir ivme kazanmış durumda. Şimdi de Senstone isimli şık bir görünüme sahip giyilebilir cihaz ile bütün notlarımızı sesli alabileceğiz.

Senstone, şık tasarımı sayesinde kıyafetlere takılabilir ürün. Ayrıca tercihe göre kolye ve bileklik olarak kullanılabiliyor. Üstüne dokunduğumuz cihaz hem ses kaydı yapıyor hem de konuşmaları yazıya döküyor. Kayıtlar bir bulut sisteminde birikiyor ve kullanıcılar diledikleri gibi bu kayıtları etiketleyebilir, kullanabilir ve saklayabilir. Cihaz not alma işlemi sırasında akıllı telefon yakınında değilse yaptığı bütün kayıtları daha sonra akıllı telefon uygulamasıyla eşitlemek üzere bekletebiliyor. Senstone’daki tüm notlar Evernote gibi not uygulamalarına aktarılabilir.

Senstone Seri Üretim İçin Fon Bekliyor

Senstone’un zaman içerisinde daha da geliştirilebileceği belirtiliyor. Yapılacak çalışmalar ile cihazın bulunduğu mekanı tanıma ve buna göre farklı not sistemleri geliştirme gibi özelliklere kavuşması planlanıyor. Hatta ilerleyen çalışmalar ile cihazın duygu durumu algılama gibi yeteneklere sahip olacağı iddia ediliyor. Senstone şu anda Kickstarter’da ve seri üretim, dağıtım gibi sermayeleri için 50 bin dolar destek bekliyor. Cihaz bu miktarı toplayıp başarılı bir fonlama sürecini atlatabilirse Temmuz ayında piyasaya sürülecek. Dileyen kullanıcılar ise Kickstarter üzerinden 100 dolar bağışta bulunarak Senstone sahibi olabilirler.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler