Gionee M6 Ürünü Duyuruldu!

Akıllı telefon pazarında ismi yeni yeni duyulan Gionee, Çin pazarından aldığı güç ile emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Bu akıllı telefon markası, dünyada bir ilki başardığını söylememiz gerekiyor. Akıllı telefonların en önemli parçası olan işlemciler, bu marka tarafından şifrelenmiş bir biçimde geliyor.

Aslında bu konu geçtiğimiz haftalarda konuşulan ihtimaller arasında yer alıyordu. Ancak firma yaptığı tanıtımlar ile Gionee M6 cihazında şifrelenmiş bir işlemci kullanmayı tercih etti. Şimdilik iki farklı renge sahip olan Gionee M6 modeli, Latte altını ve normal altın rengi seçeneği bulunuyor.

Orta Seviye Segmentinde Geliyor!

Bulunan özelliklere ve fiyat aralığına bakıldığında Gionee M6 cihazı, orta segment ile üst seğmen arasında kaldığı ama biraz daha orta segmente hitap ettiğini açıklayalım. Cihazın en ilgi çekici yanı olan şifrelenmiş işlemci, tam olarak ne gibi bir avantaj sunacak şuan bilinmiyor.

Gionee M6 Teknik Özellikleri

  • İlk olarak ekrana baktığımızda 2.5D kıvrımlı ekran teknolojisinin kullanıldığını görüyoruz. Cihaz üzerinde Full HD ile gelen 5.5 inç boyutlarına sahip bir ekran bulunuyor.
  • Dünyada ilk olan şifrelenmiş işlemci ile gelen telefonda, 8 çekirdeğe sahip şifrelenmiş MediaTek Helio P10 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemciye eşlik eden grafik arabirimi olarak da Mali-T860P2 tercih edilmiş.
  • Cihazın bir önemli özelliği ise yüksek depolama birimine sahip olması. Şimdilik 64 GB ve 128 GB şeklinde bulunan iki farklı depolama arabirimine sahip varyasyonu bulunuyor.
  • Cihaz üzerinde 4 GB RAM kullanılarak, günümüzü ve tahminen önümüzdeki 2 yılı rahatlıkla geçirecek bir donanım sahibi görünüyor.
  • Cihazın Media özelliklerine baktığımızda arka tarafında 13 MP çözünürlükte bir kamera yer alıyor. Bu kamere Sony IMX258 sensörüne sahip olup; 5P lens ile geliyor. Ön tarafta ise Omnivision OV8856 sensörüne sahip 8 MP çözünürlükte bir kamera yer alıyor.
  • Son günlerin popüler teknolojisi, parmak izi sensörü bulunan cihazda, LTE gibi popüler veri bağlantı türleri de yer alıyor.
  • Cihaz 5000 mAh gücünde batarya besliyor.

Gionee M6 fiyatı ise 64 GB versiyonu için 404 dolar ve 128 GB versiyonu için 434 dolar olacağı düşünülüyor. Bu cihaz 13 Ağustos tarihinde Çin pazarında satışa sunulması planlanıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler