GIGABYTE Aero 14 Piyasa Çıktı

Bilgisayar teknolojileri her geçen gün biraz daha gelişiyor. Sadece donanım birimlerini tek tek incelediğimizde bile işlemci nesillerinin sürekli geliştiğini, ekran kartlarının mimarilerinden bellek miktarlarına sürekli değişim gösterdiğini görebiliyoruz. Bu alanda özellikle oyun bilgisayarı olarak anılan donanım yönünden bir hayli gelişmiş bilgisayarlarda çok hızlı bir gelişim olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim bu gelişim neticesinde bir bir piyasaya yeni seri oyuncu bilgisayarları da sürülmeye başlandı. İşte bu bilgisayarlardan birisi de GIGABYTE Aero 14 oldu. Genellikle Nvidia ekran kartları ile bilinen GIGABYTE, oyuncular için özel oluşturduğu Aero serisiyle de oyun bilgisayarları alanında aranan markalardan biri olmayı başardı. Son olarak GIGABYTE Aero 14 bilgisayarlarını da uzunca bir bekleyişin ardından piyasa sürdü.

Ekran Çözünürlüğü Konusunda Oldukça Başarılı

Şuan için sadece Amerika genelinde piyasaya sürülen GIGABYTE Aero 14 bilgisayarlarının diğer oyun bilgisayarlarının aksine ekran boyutu konusunda farklı çözümler sunması dikkat çekti. Zira bu seride 14 inç ekran kullanılmış. 14 inç ekrana karşın Quad HD denilen 2K çözünürlük desteğinin sunulacağı ve bununla beraber ekranın IPS teknolojisiyle sahip olacağı açıklandı. 14 inç ekran boyutuna karşın 2K çözünürlük desteği sunulması ekranının oldukça net görüntü vereceğinin de kanıtı. Ekran teknolojisi bir yana dursun teknik özellikleri konusunda da GIGABYTE Aero 14’ün tatmin edici bir sisteme sahip olduğunu söylemek mümkün.

Nvidia Serisi Ekran Kartı ve İntel Serisi İşlemci

Artık oyuncu bilgisayarları için geleneksel halle gelmeye başlayan Nvidia İntel işbirliğini GIGABYTE da korumayı başarmış. GIGABYTE Aero 14 ile Nvidia’nın son serilerinden biri olan Geforce GTX 970 ekran kartı geliyor. GDDR5 teknolojisine sahip olan ekran kartlarının bellek boyutu olarak ise 3 GB boyut belirlenmiş. Bunun dışında ise İntel’in 6.nesil i7 işlemcisi ile gelen GIGABYTE ayrıca 16 GB RAM ve 515 GB SSD teknolojisiyle geliyor. Depolama birimi konusunda da oldukça başarılı olan GIGABYTE, bilgisayarın satış fiyatı olarak ise 1600 doları belirlemiş. Şuan için sadece Amerika içerisinde satışa sunulan bilgisayarların yakın zamanda Avrupa için de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler